Bilgisayar mühendisliği için hangi üniversite seçilmeli?

Bir süre bulunmuştum orada. Üniversitesini de görmüştüm çok kampüs hayatı yok gibi duruyor Google'dan da bak istersen mimarisine, şehir olarak da gençlere hitap ettiğini düşünmüyorum küçük şehir olduğundan olsa gerek, Eskişehir Antalya İzmir'e bakabilirsin bence ama böyle şeyleri önemsemiyorsan tercih de edebilirsin.

100-150 bin arası sıralama beklerken 46 bin geldi sıralamam 😄 Bütün planlarımı o aralığa göre yapmıştım şimdi baştan okul araştırmaya başladım. Bu aralıkta birkaç okulun (Kocaeli (İÖ), Uludağ, Sakarya) Bilgisayar Mühendisliği bölümleri var.

Aynı zamanda Gebze Teknik Üniversitesi'nde Elektronik Mühendisliği de tutuyor 52 bin ile kapatmış geçen sene. GTÜ'de okurken aynı zamanda kendimi programlama üzerine geliştirsem yazılım/bilgisayar alanında iş bulabilir miyim? Hem elektronik hem yazılım kısmı ile ilgileniyorum aslında hem de okulun teknik üniversite olması ilgimi çekiyor imkanları daha iyidir üstte yazdığım diğer okullara kıyasla. Ayrıca GTÜ Gebze'de olduğu için İstanbul'dan gidip gelebilirim diye düşündüm Marmaray ile. Ne kadar mantıklı olur GTÜ'yü seçmem sizce?

100-150 bin arası sıralama beklerken 46 bin geldi sıralamam 😄 bütün planlarımı o aralığa göre yapmıştım şimdi baştan okul araştırmaya başladım. Bu aralıkta birkaç okulun (Kocaeli (IO), uludağ, Sakarya) bilgisayar mühendisliği bölümleri var.

Aynı zamanda gebze teknik üniversitesi'nde elektronik mühendisliği de tutuyor 52 bin ile kapatmış geçen sene. Gtü'de okurken aynı zamanda kendimi programlama üzerine geliştirsem yazılım/bilgisayar alanında iş bulabilir miyim? Hem elektronik hem yazılım kısmı ile ilgileniyorum aslında hem de okulun teknik üniversite olması ilgimi çekiyor imkanları daha iyidir üstte yazdığım diğer okullara kıyasla. Ayrıca gtü Gebze'de olduğu için İstanbul'dan gidip gelebilirim diye düşündüm marmaray ile. Ne kadar mantıklı olur gtü'yü seçmem sizce?

Beklediğinizden çok iyi gelmiş sevindim, gtü hakkında bilgim yok malesef ama uzmanlar sıralama yelpazesini geniş tutabilirsiniz diyorlar, bence 30 binden başlatın hiç belli olmaz, isterseniz YÖK Atlas'in tercih uygulaması var oradan bakabilirsiniz. Osmangazi ve Eskişehir tekniğin PC müh bakmanızı tavsiye ederim siralama olarak yakın (osmangazi 43 bindi sanirim) ayrıca bir arkadaşım osmangazi uçak muh de okuyor bölüm geçen sene acilmisti sanirim,memnun olduğunu söylüyordu.

Geri
Yukarı