Bilgisayar mühendisliği için laptop önerisi

Ağır programları kullanacaksan "Gaming" türünde alman daha iyi olur. Oyunlar ağır programlar gibi olduğu için daha uygun olur. Almaman gereken marka "Casper". Modelerin kasa kalitesine bakma istersen Vatan, Teknosa, Media Makt vs. gibi mağazlara gidip incele.

Dün gittim Casper'lere baktım kasa gıcırdıyordu hafif bastırınca. MSI GF75(?) gördüm boşta iken aşırı ısınmıştı. Peşin fiyatına 12 taksit dersen Monster ve Fiziki mağazalar yapıyordu (Emin değilim).
Casper'dan uzak duruyorum, HP'den de korkuyorum açıkçası ondan da biraz uzak duruyorum. Gaming alınca mecbur okula götürdüğümde de priz bulup takmam gerek ve ağır olduğundan 3 4 kilo kadar sürekli taşımam gerekecek işkenceye döner mi bir süre sonra?
Evet Huawei de benim düşüncelerim arasındaydı ama sizce bir bilgisayar mühendisi için ekran kartına gerek yok mu? Bir de Huawei'lerde FreeDOS yok ekstra 1000TL gibi bir fiyat çıkıyor. Bu G serisi hem uzun pil süresi hem güzel performans diyebilir miyiz
Asus Tuf Dash aynı zamanda uzun süre pil ömrü sağlıyor diye okudum doğru mu? Okula adaptör götürmeden 4 5 saat kullanabilir miyim sizce laptopu

Casper'dan uzak duruyorum, HP'den de korkuyorum açıkçası ondan da biraz uzak duruyorum. Gaming alınca mecbur okula götürdüğümde de priz bulup takmam gerek ve ağır olduğundan 3 4 kilo kadar sürekli taşımam gerekecek işkenceye döner mi bir süre sonra?

Evet Huawei de benim düşüncelerim arasındaydı ama sizce bir bilgisayar mühendisi için ekran kartına gerek yok mu? Bir de Huawei'lerde FreeDOS yok ekstra 1000TL gibi bir fiyat çıkıyor. Bu g serisi hem uzun pil süresi hem güzel performans diyebilir miyiz?

ASUS TUF dash aynı zamanda uzun süre pil ömrü sağlıyor diye okudum doğru mu? Okula adaptör götürmeden 4 5 saat kullanabilir miyim sizce laptopu.

Hocam şimdi 11k ile şu an RTX 3050 ekran kartı ile alırsın. Sonuçta ekran kartları da gelişiyor fakat çalıştığın yazılıma bağlı ekran kartı gerekip gerekmediği.

Evet Huawei de benim düşüncelerim arasındaydı ama sizce bir bilgisayar mühendisi için ekran kartına gerek yok mu? Bir de Huawei'lerde FreeDOS yok ekstra 1000TL gibi bir fiyat çıkıyor. Bu G serisi hem uzun pil süresi hem güzel performans diyebilir miyiz

Asus Tuf Dash aynı zamanda uzun süre pil ömrü sağlıyor diye okudum doğru mu? Okula adaptör götürmeden 4 5 saat kullanabilir miyim sizce laptopu
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Mediamarkt abartmış. 9200TLye var aynısı başka sitede. Yüksek bir ekran kartında gözüm yok. MX450 ye bile tamamım. 3050 yeter ve çoktan artar bile.

Hocam şimdi 11k ile şu an RTX 3050 ekran kartı ile alırsın. Sonuçta ekran kartları da gelişiyor fakat çalıştığın yazılıma bağlı ekran kartı gerekip gerekmediği.
Hocalar gerek yok dedi ekran kartı için fakat sadece okul hayat için değil okuldan sonra 2 sene daha falan kullanmayı düşünüyorum. Belki ekran kartı lazım olacak bir durum olur. Arada da oyun oynarım ama fark etmez yani MX450 olursa indie oynarım RTX3050 olursa AAA oynarım.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Asus Tuf ideal diyebilir miyiz o zaman?
1) Buna ileride 8GB RAM eklerim 16GB olur toplamda
2) 2 kilogram ağırlığı var ve şarj süresi uzun gidiyor. Şarj biterse Type-c üzerinden şarj edilebilir diyor powerbank ile
3) Yok yok yani 11. nesil H işlemci falan mis gibi işimi de görür?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı