Bilgisayar mühendisliği için laptop önerisi

Al geç hocam.

Türkiye'de MacBook ile universite okumaktansa Windows sistemde rahat ederdim diye düşünüyorum. Bu laptoptaki işlemci M.2'yi tokatlıyor açıkçası.

Ben de makine mühendisliği için bakıyorumda, SolidWorks tarzı uygulamaları rahatça çalıştırabilir mi bu laptop? Sadece ders için kullanıcam

@Semre57 cogu platformun ucretsiz alternatifi var artik. Olmasa bile ogrencilere indirimli sunuluyorlar. Odenemeyecek ucretler degiller bence ama Apple'in benim icin en buyuk artisi iOS'a kod cikarabilen tek platform olmasi. Mobil gelistiriciysen Mac olmadan ac kalirsin 🤣

Çok oyun oynamam derseniz, taşınabilirlik ve tasarım için Matebook D16 en iyi tercihtir. Ama hem dersler için hem de oyun için ise TUF daha iyi olur. Bende mekatronik mühendisliği okuyorum. SolidWorks, AutoCAD, Python falan kullanıyorum. Oyunda oynadığım için TUF almıştım.

Senin durumun için MacBook kötü bir seçenek bence. Windows gibi daha açık bir işletim sistemi çok işine yarayacaktır. O fiyat bandında HP Victus'ları öneririm. Eğer tamamen iş odaklı olmasını istiyorsan o farklı.

Dostum engin bilgilerinle tüm insanlığı aydınlattığın için çok teşekkürler. Umarım bir gün benim sorularımdan birine de cevap verirsin. Seni çok seviyorum büyük hayranınım.

Ben TUF aldım. Çünkü Matebook'larda harici ekran kartı olmadığından dolayı bazen SolidWorks'te 3D çizimlerde bellek yatersiz hatası verebiliyor.
Bilgisayar mühendisliğinde solid works ile işi olmayacak ya bence ekran kartı tamamen yük.
Düzenleme - pardon ön mesajı görmemişim

Konu sahibi arkadaş çok güç istemeyen oyunları oynayacağım demiş fakat, o oyunlar da yakın zamanda güncelleme alarak biraz güç yiyor.
Yine de dahili kartla full ayarlarda oynanıyor o oyunlar ya. Uzun süre öyle devam eder.

Yeni konular

Geri
Yukarı