Bilgisayar mühendisliği okurken hemen bilgisayar lazım olur mu?

İlk derslerde C++ kodlarını rahatlıkla telefondaki editörlerden yazabilirsin (Google'a C++ Android editors yaz önerilerden seç bir tane benimkinin adını unuttum ama siyah bir arka plan üzerine logo vardı). Sen bir OTG kablosu al kendine, minik bir klavye at çantana, derste telefona takar akarsın hem mobil olur hocaya bir şey soracağında alır gidersin.
Ben ilk 2 ay bu şekilde kullandım ve çok rahattı.
Lazım olursa bu şekilde yapmak oldukça mantıklı duruyor, teşekkürler.

Lazım olursa bu şekilde yapmak oldukça mantıklı duruyor, teşekkürler.

Sana tavsiyem okulun sitesinden programa bak C++ mı Java mı belirtir ona çok değil 1 ay falan çalışıp git okula çok ciddi öne çıkmanı sağlar ben C++ bilmeden gittim fakat ilk ay sabahlara kadar asıldım okulda kaldığım sürece hocadan çok beni çağırıyordu sınıf arkadaşlarım takıldığı noktalarda ve çok hoş bir his :D belirtmiyorsa bölüm hocalarının maili vardır önden çalışıp gelmek istiyorum hangi dili kullanacağız dersen yardımcı olurlar.

Sana tavsiyem okulun sitesinden programa bak C++ mı Java mı belirtir. Çok değil 1 ay falan çalışıp git okula, çok ciddi öne çıkmanı sağlar. Ben C++ bilmeden gittim fakat ilk ay sabahlara kadar asıldım, okulda kaldığım sürece hocadan çok beni çağırıyordu sınıf arkadaşlarım takıldığı noktalarda. Bu çok hoş bir his :D Belirtmiyorsa bölüm hocalarının maili vardır, önden çalışıp gelmek istiyorum hangi dili kullanacağız dersen yardımcı olurlar.
Hocam ilk yıl spesifik bir programlama dili gözükmüyor. Üçüncü yarıyılda C, dördüncü yarıyılda nesneye dayalı programlama gözüküyor. İlk yıl bilgisayar mühendisliği ve programlamaya giriş dersi var, belki bu derste olur ama içeriğini bulamadım.

Hocam ilk yıl spesifik bir programlama dili gözükmüyor. Üçüncü yarıyılda C, dördüncü yarıyılda nesneye dayalı programlama gözüküyor. İlk yıl bilgisayar mühendisliği ve programlamaya giriş dersi var, belki bu derste olur ama içeriğini bulamadım.
3.yarıyıl C ise C++ il başlıyordur yüksek ihtimal.
Hocanız da büyük ihtmal Kodlab C++ kitabını aldırır :D

Resimdeki Barbara Palvin usta sen ne yaptın :D
@Yaşayanölüü68

Çoğu okulda C++ ile başlıyor belliki kaliteli bir okul bulmuşsunuz hocam :)
Özyeğin'de okuyorum ben ilk sene herkese Java veriyorlardı. Geçen sene bilgisayar müh. dışındaki öğrenciler Python ile başladı. Bilgisayar müh. ilk sene iki tane Java dersi veriyor, ilk ders OOP'ye kadar ikinci ders ise OOP ve GUI tabanlı. İkinci sene C++ algoritma, OOP dersi veriliyor.

Kalitesi ölçülür mü bu şekilde bilemiyorum şahsen ama Özyeğin Bilgisayar gerçekten Türkiye'de ilk 3 e girer diye düşünüyorum vakıf ve devletler arasında kadro ve verilen eğitim gerçekten kaliteli...

Edit: Nedense Python, C++ gibi dillere ısınamıyorum Java'dan sonra belki biraz C#, o da benzediği için Java'ya...

Son düzenleme:
Özyeğin'de okuyorum ben ilk sene herkese Java veriyorlardı. Geçen sene bilgisayar müh. dışındaki öğrenciler Python ile başladı. Bilgisayar müh. ilk sene iki tane Java dersi veriyor, ilk ders OOP'ye kadar ikinci ders ise OOP ve GUI tabanlı. İkinci sene C++ algoritma, OOP dersi veriliyor.

Kalitesi ölçülür mü bu şekilde bilemiyorum şahsen ama Özyeğin Bilgisayar gerçekten Türkiye'de ilk 3 e girer diye düşünüyorum vakıf ve devletler arasında kadro ve verilen eğitim gerçekten kaliteli...

Edit: Nedense Python, C++ gibi dillere ısınamıyorum Java'dan sonra belki biraz C#, o da benzediği için Java'ya...
Şahsen Pythonla başlatan okullar favorim sonra da javalar geliyor.
C++ ne kadar gerekli ve temel de olsa çoğu kişiyi soğutuyor ilkelliği yüzünden ama bu yolda kararlı olan adam içinde çok iyi bir başlangıç diğerlerine çok daha hızlı adapte olabilir diye düşünüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı