DGS ile bilgisayar mühendisliği zor mu?

thworld

Hectopat
Arkadaşlar hedefim bilgisayar mühendisliği ama bu yıl EA olduğum için gelmesi imkansız. DGS'de çoğu üniversite 1K ile kapatmış sizce ne kadar mantıklı?

Arkadaşlar hedefim bilgisayar mühendisliği ama bu yıl EA olduğum için gelmesi imkansız. DGS'de çoğu üniversite 1K ile kapatmış sizce ne kadar mantıklı?
60 Türkçe ve 60 Matematik, çalışırsanız yapabilirsiniz aslında fakat, aynı okuldan farklı bir kişi sizin istediğiniz üniversiteyi tercih ederse ve sizden de yüksek bir puan almış olursa o zaman sıkıntı işte.

Ben 684 sıralama yaparak bu sene Ankara'da istediğim bilgisayar mühendisliklerine giremedim. Kontenjanları gün geçtikçe düşürüyorlar.

Ben 684 sıralama yaparak bu sene Ankara'da istediğim bilgisayar mühendisliklerine giremedim. Kontenjanları gün geçtikçe düşürüyorlar.

Peki hocam nereye yerleştiniz? Yeniden mezuna kalamam hedefim ilk 10 birçok üniversite 500-1 bin ile kapatmış.

Kontenjanlar daha fazla düşürülür mü sizce?

Peki hocam nereye yerleştiniz? Yeniden mezuna kalamam hedefim ilk 10 birçok üniversite 500-1 bin ile kapatmış.

Kontenjanlar daha fazla düşürülür mü sizce?

EA'da 3200 küsur sıralama yapmıştım. Endüstri mühendisliği yerine Yönetim Bilişim Sistemleri tercih ettim.

Merhaba. Öncelikle sizin hedefiniz Elektrik Mühendisliği, Elektrik Elektronik Mühendisliği, Elektronik Mühendisliği, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği bölümleri değil miydi?

Ben girdiğimde 4.500 le kapatmıştı bölüm, bu yıl 1000 küsürlere kadar geriledi, bölümün popülerliği arttıkça ve DGS kontenjanları azaldıkça iyice geriler, ama DGS nispeten çalışması kolay bir sınav 8-9 ayda ciddi seviyelere geliyorsun sadece acele et iyice çekilmeden, ben ilk girdiğimde 27.000 ikincisinde 4.500 yapmıştım, ilkinde hiç çalışmamıştım ve o zaman bölüm 10.000 küsürlerdeydi.

Geri
Yukarı