Bilgisayar mühendisliği okuyup iş bulmak kolay mıdır?

nevermind8

Hectopat
İlk 10 bin sıralama ile girdiğim bir bilgisayar mühendisliği bölümünden mezun olduğum zaman eğer okuduğum sırada da kendimi geliştirirsem iş bulmam kolay olur mu? Maaş beklentim nasıl olmalı, yardım ederseniz çok mutlu olurum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşımın abisi bilgisayar mühendisliği okudu, 3 yıldır düzgün iş bulamadı. Bilgisayar mühendisliği hariç her işi yaptı.

Dalını iyi seçmelisin. Bilgisayar mühendisliğinde birçok dal var ilerleyebileceğin. Kendine uygun olanı bulup ona fokuslanıp kendini orada iyice geliştirirsen ve gerçekten bu işi yaparsan yani işinin ehli olursan iş bulmaz iş seçersin.Yalnız sadece düz kuru kuru okumakla olacak iş değil söyleyeyim.

Nereden mezun olduğunun önemi yok. Kendini geliştirmen önemli.
İyi okullar kendini geliştirmen için iyi olanaklar veriyor o kadar.

Kaliteli elemanın da iş bulamayacağını sanmıyorum. İngilizce biliyorsan tüm dünyanın kapıları açık. Online olarak her türlü iş yapılabiliyor günümüzde.

İlk 10 bin sıralama ile girdiğim bir bilgisayar mühendisliği bölümünden mezun olduğum zaman eğer okuduğum sırada da kendimi geliştirirsem iş bulmam kolay olur mu? Maaş beklentim nasıl olmalı, yardım ederseniz çok mutlu olurum.
Eğer bilgisayar mühendisliği bölümünden mezun olup iş arayacaksan gittiğin üniversitenin sana kattığı bilgileri iyi kullanmalısın ve bu süreç içerisinde ise kendi kendine kod yazmalısın. Önemli projeler yapacaksınki pörtföyünde güzel gözüksün bu sayede iş bulman daha kolaylaşır. Maaş beklentin değişir ama Türkiye'de 25-40 arası tahmin ediyorum. Trendyol getir gibi büyük firmalarda işe girersen 100 bin ₺ zorlarsın. Ama sonuçta yazılımcısın eğer ingilizcen varsa yurtdışında remote çalışabilirsin.

İngilizceni geliştirip Linkedin üzerinden stajyer ilanlarına bakıcaksın. Özellikle ABD’de bulunan firmaların ilanlarına bakıcaksın. 3-4 aylık dönemsel olarak stajyer alımı yapıyorlar (bazıları uzaktan stajyer çalıştırıyorlar). Eğer kabul alırsan bu CV’nde çok güzel durur. Muhakkak ingilizceni geliştir

Geri
Yukarı