Bilgisayar Mühendisliği (Siber Güvenlik) İçin Üniversite Tavsiyesi

Je m en fiche

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Selamlar, ben ilk senemde MSÜ'de 40.000 yapmama rağmen normal sınavda 185.000 yaptım ve biraz aile baskısı ile Malatya Turgut Özal bilgisayar Mühendisliğine girdim.
Ailemin maddi durumu çok iyi olmadığı için şansıma KYK çıktı Malatya da KYK da kalıyordum ve yurtta internet yoktu.
Telefon sadece yurdun önündeki anayola çıkınca çekiyordu kendi çabamla kendimi geliştirmemi engellediği için aldığım kararda bu da çok büyük bir etken oldu.
Sıkıntı şu ki anaders hocamızın (3 derse de tek hoca giriyordu) yetersizliği ve bilgisizliği sebebiyle çok mutsuzdum sınıfın seviyesinin de yerlerde olması sebebi ile ben 18.11.2021 de okulu dondurup kırık OBP'den gelen -8 soruyu göze alarak kalan 6 ayda çalışıp sınavı kazanmak için Muğla'ya döndüm çalışma yönünde işler iyi gidiyor sınava ilk hazırlanan çalışmayan halimden çok daha iyiyim aklıma takılan soruya gelirsek:
Gelirken Muğla Sıtkı Koçman İngilizce bilgisayar istiyordum fakat şu anda İzmir Ankara İstanbul Bursa gibi büyük (iş ve staj imkanı çok olan) şehirlerde bir üniversite daha düşük puanlı bir versiyonu da olsa çok daha fazla işime yarar gibi geliyor çünkü Siber Güvenlikte olay tamamen kişinin düzgün oranda çalışmasına ve kaynaklara bağlı diye biliyorum siz ne düşünüyorsunuz ve tavsiye ettiğiniz üniversite var mı?
Tam burslu özel de olur ama çok zor şahsen okul çok iyi olmadığı sürece devletten yanayım ek masraflardan korktuğum için.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı