Bilgisayar mühendisliği üniversite tercihi nasıl olmalı?

Bende araştırmaya başlayınca Bilkent bayağı aklıma yattı tam Bilkent ile alakalı konu açacaktım ki yorumunu gördüm hem maddi hem kişisel bazı tercihlerden dolayı Bilkent'i tercih etmeyi aklıma koydum sence Bilkent'e girersem yurt dışı imkanları ve eğitim kalitesi bakımından bir sorun yaşar mıyım? Bir de mesela koça falan diyelim ki girdim maddi olarak durumum iyi orada okumak için engel oluşturur mu?
İki anlamda da sıkıntı yaşamazsın diye düşünüyorum. Eğitim kalitesi bilgisayar mühendisliği bölümü özelinde gerçekten iyi, hocaları hem kaliteli hem de güncel konularda aktif ve Bilkent iyi araştırma bütçesi sağlıyor. Ayrıca ilerleyen dönemde bu hocaları maddi imkanları sebebiyle elinde tutma imkanı da daha yüksek. Yurt dışı bağlantıları da çok güçlü zaten Amerikan etkisiyle kurulan ve halen de yabancı etkisinin baya hissedildiği bir okul, Noel tatili bile var ordan düşün.

İki anlamda da sıkıntı yaşamazsın diye düşünüyorum. Eğitim kalitesi bilgisayar mühendisliği bölümü özelinde gerçekten iyi, hocaları hem kaliteli hem de güncel konularda aktif ve Bilkent iyi araştırma bütçesi sağlıyor. Ayrıca ilerleyen dönemde bu hocaları maddi imkanları sebebiyle elinde tutma imkanı da daha yüksek. Yurt dışı bağlantıları da çok güçlü zaten Amerikan etkisiyle kurulan ve halen de yabancı etkisinin bayağı hissedildiği bir okul, noel tatili bile var oradan düşün.

İTÜ de öneriliyor bayağı sence İTÜ ile karşılaştırıldığında nasıl bir üniversite eğitim ve yurt dışı imkanları bakımından?

Yeni konular

Geri
Yukarı