Bilgisayar Mühendisliği Üniversite Tercihi

Diğer mühendisliklerle daha ilgiliysen onları tercih edip yanına yazılım eğitimini serpiştirebilirsin. Ben de bu sene girdim ben de makine okuyup bir yandan da yazılım öğreneceğim. İşe alınmada büyük bir artı.

Arkadaşlar merhaba, ben bu sene YSK sınavına girdim, sıralamam yaklaşık olarak 15 bin ile 22 bin arasında olacak. Bana bilgisayar mühendisliği adına üniversite önerebilir misiniz?

Bir de herkes sadece bilgisayar mühendisliği yazma başka bölümlerde düşün diyor sizce başka bölüm de yazmalı mıyım?

Başka bir sorum ise artık herkes internetten bile eğitim alıp yazılım geliştirebiliyorken bilgisayar mühendisliği okuyanla okumayanın arasında ne fark var? Herkes “bilgisayar mühendisi” olabiliyor ve yazılım geliştirebiliyor, bana sanki mesleğin önü kapanıyormuş gibi geliyor. Onun yerine başka bölüm okusam daha iyi olacakmış gibi fakat 6-7 yaşımdan beri bilgisayarla haşır neşirim, çok istiyorum ama bir taraftan da hevesim kaçtı.

Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.
Mühendislik okuyacak olsam makine yanına da yazılım dilleri eklerdim. Bilgisayarla bu kadar ilgilenmeme yazılımlarla uğraşmama rağmen bana sorsanız geri dönsem okumam. Parçaları seviyosanız işin bilgisayar-yazılım kısmından madde kısımlarına yönelmelisiniz.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı