Bilgisayar Mühendisliği vs Hemşirelik

Ne yaptınız hocam?

Kuzenim bekar olduğu için ek nöbetlere de katılıyor ve 7.5-8k arası alıyor nöbetsiz de 5.2K alıyor. Zaten hemşire olup iş bulmama gibi bir imkan yok çünkü KPSS puanı bayağı düşük ve bayağı alım var. İş bulamıyorum diyen hemşire değil hemşire yardımcısıdır. Çünkü onlar lise mezunu.

Selam, öncelikle ben çok fazla gelecek kaygısı ve stres çeken bir gencim. Şu an sınava çalışıyorum ama bu gidişle 100-150 bine hemşirelik yazacağım veya mezuna kalıp 50bin ve altına girmeye çalışacağım. Bir tarafım bilgisayar mühendisi olmalıyım, sonuçta bilgisayarda bir şeyler öğrenip uygulamayı seviyorum, tasarım olsun yazılım olsun. Ama işsizler ordusunu görünce canım sıkılıyor. Bir tecrübesiz BM mezunu iş ilanına bakıyorum, 300-500 kişi başvurmuş. Düşünüyorum ben nasıl iş bulacağım okursam? Üniversitelerin hali de ortada. Karamsar oluyorum. İşsiz kalmaktan korkuyorum çünkü artık bıktım çalışmaktan. Her şeyden. Bu kadar bıkkınlık varken üstümde mühendislik fakültesini kaldırabilir miyim bilmiyorum. Yoksa sadece sınav stesinde olduğum için mi böyle hissediyorum bilmiyorum. Sadece huzur içinde bilgisayarımla uğraşmak istiyorum. Bu yüzden de salla hemşire ol zaten maaşınla istediğini yaparsın bilgisayar işlerini diyorum. Mühendis olarak kendini yorduğuna değmez diyorum. Ama bazen de diyorum sen aslında bilgisayar ile çalışmayı seviyorsun, ingilizcen iyi seviyede iyi bir mühendis olabilirsin diyorum. Sonra tekrar bir karamsarlık çökünce boş ver hemşire ol kurtul git diyorum içimden. Ne yapacağımı bilmiyorum...

Hangi bölümü okudunuz hocam hemşirelik mi hemşirelikse birkaç soru sorabilir miyim?

Geri
Yukarı