Bilgisayar mühendisliği vs hukuk

Umut120

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar sizce Karadeniz'de bilgisayar mühendisliği mi yoksa iyi bir hukuk fakültesi mi? Halihazırda bilgisayar mühendisliği kaydım var ama tekrar hazırlanıyorum kafam karıştı yardım edin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayar mühendisliğiyle alakalı bir meslek mi yapmak istiyorsunuz avukat/hakim/savcı vs. olmak mı? Gayet net sonuçlar aslında.

Ben bilgisayar mühendisliğini seçerim çünkü bana yakın geliyor ama sana yakın geleni bilemem yakın geleni seç kendini geliştirebileceğini seç.

Hangi mesleği yapmak istiyorsanız, hangisinde başarılı olacağınızı düşünüyorsanız o bölümle devam edin. İleride işinizi severek yapmanız çok önemli. İşini severek yapmayan insan, yaptığı işi de yanlış yapar maalesef.

Halihazırda bilgisayar mühendisliği okuyorsan farklı bir üniversiteye yatay geçiş yapmayı deneyebilirsin ve bu biraz da senin yapmak istediğin işe bağlı. Hukukla ilgili bir iş yapmak istiyorsan hukuk oku, bilgisayar mühendisliğiyle alakalı bir iş yapmak istiyorsan da bilgisayar mühendisliği oku.

Bilgisayar mühendisliğiyle alakalı bir meslek mi yapmak istiyorsunuz avukat/hakim/savcı vs. olmak mı? Gayet net sonuçlar aslında.
Hocam aslında mühendisliğe ilgim var da gözümü çok korktuyorum galiba işsiz kalmaktan korkuyorum bilgisayar ve yazılım inşaat mühendisligi gibi patlayacak görunuyor gerçi millet Hukuk ta okunmaz diyor ama bilmiyorum kafam bulanik

Halihazırda bilgisayar mühendisliği okuyorsan farklı bir üniversiteye yatay geçiş yapmayı deneyebilirsin ve bu biraz da senin yapmak istediğin işe bağlı. Hukukla ilgili bir iş yapmak istiyorsan hukuk oku, bilgisayar mühendisliğiyle alakalı bir iş yapmak istiyorsan da bilgisayar mühendisliği oku.
Hocam hukuka yatay geçiş yapıliyor mu ki

Mahalle ağzıyla, geleceğin mesleği diye konferans veren şunla bunla meslek seçilmez. Millet birbiriyle çelişen tonla şey söyler, işin ehliyle konuşun. Varsa hakim/savcı/avukat ya da bilgisayar mühendisi tanıdığınız onlarla konuşun. Ne hukuk ne de bilgisayar mühendisliğiyle alakalı işler patlamaz. Okuyup kesin meslek sahibi olup kolayca çok para kazanılacak bir üniversite bölümü yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı