Bilgisayar mühendisliğinde dersler kaç gün ve kaçar saat oluyor?

Seemih

Picopat
Daha fazla  
Arkadaşlar, zaten 2 hafta sonra göreceğim. Uzaktan eğitim olacak deprem bölgesinde olduğumdan dolayı ama sırf meraktan soruyorum, bilgisayar mühendisliği haftada kaç saat ve kaç gün oluyor lise gibi 8.00-16.00 arası mı?

Okulun belirlediği ders planı çerçevesinde ders seçimi yaparsın,kendi programını kendin oluşturursun ,belli bir düzeni olmaz aslında. Ders yoğunluğunu bilmiyorum ama lise gibi belirli bi düzeni olmak zorunda değil, farklı saatlerde dersin olabilir.

Ders programı yayınlanmadı mı? Her okulun ders içeriği aynı olmadığı için farklı okullarda aynı bölümler dahil hem ders içerisi, hem ders kredisi bakımından hatta birbirinden farklı dersler içerebiliyor. Örneğin ben DEÜ'da cevher 3 alıyorken İTÜ'de böyle bir ders verilmiyor. Okullarda ders sabah 8:30'da başlar ancak senin programında o gün hiç ders olmayabilir ya da sadece akşam üzeri 4'te ders olabilir. Şu an benim sadece 2 saat dersimin olduğu gün var.

Bir bilgisayar mühendisliği öğrencisi olarak yazıyorum,
Öyle belirli bir saati olmuyor, okuduğun üniversiteye göre değişiyor, bazı günlerde öğlen 12'de dersin biter, bazı günlerde akşam 7 ye kadar okulda kalmak zorunda kalırsın, bazen öğleden sonra derslerin başlar, bazen sabah 08:30 da. Tamamıyla dekanlığın ayarladığı bir şey bu, ders seçerken demek istediğimi daha iyi anlayacaksın. Şimdiden başarılar.

Cevaplarınız için teşekkür ederim daha yayınlanmamış. Ben zaten okula gitmeyeceğim ilk dönem (duruma göre uzatabilirler) uzaktan olacak. Dersler belli ben aslında cuma günü ve hafta sonu ders var mıydı sizde onu öğrenmek istemiştim

Cevaplarınız için teşekkür ederim daha yayınlanmamış. Ben zaten okula gitmeyeceğim ilk dönem (duruma göre uzatabilirler) uzaktan olacak. Dersler belli ben aslında cuma günü ve hafta sonu ders var mıydı sizde onu öğrenmek istemiştim
Cuma günleri genelde bölüm seçmeli dersleri ya da lab dersleri oluyor, en geç öğlen bitiyor dersler.

O birazda senin ders seçimine göre aslında. Ben cumayı boş bıraktım mesela. Tabii senin okulunda ders seçim sistemi nasıl işliyor onu bilmiyorum.

Geri
Yukarı