Bilgisayar Mühendisliğinden Elektrik-Elektronik Mühendisliğine Geçilir mi?

nexN

Hectopat
Yer
Çankaya, Ankara
Daha fazla  
Meslek
BAKT Yönetim Kurulu Başkanı | BAKT Chairman of the executive board
Arkadaşlar iyi günler diliyorum.
Muğla sıtkı koçman üniversitesinde bilgisayar mühendisliği okuyorum. Bu yıl hazırlık senem. Üniversite seçimi yaparken öncelik olarak Ankara, İstanbul ve İzmir'deki bilgisayar mühendisliklerini istiyordum fakat tutmadığı için Muğla'yı yazdım. Son günlerde Muğla merkez çok canımı sıkmaya başladı. Şehir aktif değil ve küçük. Dolayısıyla ege üniversitesi elektrik-elektronik mühendisliğine geçesim var gibi. Siz ne düşünüyorsunuz bu konu hakkında? Sırf şehir için üniversite ve bölüm değiştirmek ne kadar mantıklı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba günaydın.
Öncelikle daha hazırlık sınıfındasınız ve bölüm derslerini görmemişsiniz. Okula ve şehre zamanla alışabileceğinizi düşünüyorum.

EEM bölümüne girmek görece daha kolay olsa da bitirmesi bölüme girmekten daha zordur. Ege üniversitesi ortalamanın üstünde bir üniversite ama eğer elektrik elektronik mühendisliği bölümünü gönülden istemiyorsanız sizin için orta vadede yanlış bir karar olacaktır.

Ağabeyim Fırat'ta EEM okudu, şimdi memur oldu. Korkutmak istemem ama kendinizi çok geliştirmezseniz çok pişman olursunuz. BM'in önü daha çok açık. Ayrıca FÜ EEM'de zorladılar. 7 senede bitirdi ağabeyim.

Ha, ortam isterseniz gidin ama 4 sene sonra pişman olabilirsiniz.

Geri
Yukarı