Bilgisayar mühendisliğinin gelecekte iş imkanı olacak mı?

Makaleler
2
11. Sınıf öğrencisiyim. Pek çalışmadığım LGS yüzdeliğimi üniversite sınavında vurursam 120.000 olarak geliyor ama şu anda düzenli çalışmaya uğraşıyorum inşallah daha yüksek olacak. Benim aklıma takılan şey bilgisayar ile vakit geçirmeyi, yeni şeyler yapmayı (oyun oynamak değil, kurgu ,edit ,animasyon sunum vb) çok seviyorum. Bu yüzden bilgisayar mühendisliği okumak istiyorum. Aklıma takılan bir şey var. Şu anda herkes bu mesleğe yönelmiş durumda. Ben de ortalama bir üniversiteden mezun olursam iş bulabilir miyim? Tabii her şey kendimi geliştirmeme bağlı ama bu sektör ileride çok fazla elemanı olduğu için ucuz işçi gücü ve az maaş olarak görülen bir meslek olacak mı?

11. Sınıf öğrencisiyim. Pek çalışmadığım LGS yüzdeliğimi üniversite sınavında vurursam 120.000 olarak geliyor ama şu anda düzenli çalışmaya uğraşıyorum inşallah daha yüksek olacak. Benim aklıma takılan şey bilgisayar ile vakit geçirmeyi, yeni şeyler yapmayı (oyun oynamak değil, kurgu ,edit ,animasyon sunum vb) çok seviyorum. Bu yüzden bilgisayar mühendisliği okumak istiyorum. Aklıma takılan bir şey var. Şu anda herkes bu mesleğe yönelmiş durumda. Ben de ortalama bir üniversiteden mezun olursam iş bulabilir miyim? Tabii her şey kendimi geliştirmeme bağlı ama bu sektör ileride çok fazla elemanı olduğu için ucuz işçi gücü ve az maaş olarak görülen bir meslek olacak mı?
Büyük ihtimalle o kadar çok yazılımcı dolacak ki 20. yüzyılın sanayi devriminde ki işçiler gibi olacağız.

Her zaman iş her meslekte olur önemli olan ne kadar dilimle yaptığın. 120bin ile girersen iş bulmamazsın. 30-40 bin ile bir üniversiteye girersen o zaman bulursun ancak.

Tecrübeli kişiler ön planda olacağı için sana kalmış bir şey. Şahsen ben 8 yaşımdan beri bilgisayar ile iç içeyim.

Büyük ihtimalle o kadar çok yazılımcı dolacak ki 20. yüzyılın sanayi devriminde ki işçiler gibi olacağız.
Bu olayın olacağına aşırı eminim. Ne zaman olacağını kestiremiyorum ama sağlam patlayacak. O andan sonra diğer meslekler gibi üniversite adı + bilgi birikimi önem kazanacak.

Kendini geliştirirsen neden olmasın dostum. Hala önünde vakit var. YKS'ye hazırlanırken aynı anda yazılım programlarına giriş yapabilirsin videolar aracılığıyla.

Bilgisayar her evde var artık.

Arkadaşımdan örnek verim şu kadar kazanıyorlar muhabbetinden yazılımcı olacağım dedi evinde bilgisayar var ama hiç araştırmadı arkadaş sınıftan biri yazılımcının ne olduğunu bilmediği halde olmak istiyor kısaca bırakın olsunlar kolay rakip.

Yeni konular

Geri
Yukarı