Oyun Bilgisayar Onerisi

Kadir Tunca

Hectopat
Daha fazla  
Bu hafta sonu oyun bilgisayari toplamayi dusunuyorum. Sistem uyumlu mu ve +islemci sogutucu taktirmaliyim. Bir de orjinal win10 pro almayi dusunuyorum. 570 tl vermek mantikli mi ? Tavsiyelerinizi bekliyorum. (Simdiden teşekkürler.)

Screenshot_2015-10-12-22-44-43.jpg

Sistem konusunda tam bir bilgim yok ne yazık ki. Fakat Windows 10'a o kadar para vermek yerine OEM key alarak daha ucuza getirebilirsiniz.

OEM key tam olarak nedir ve neden ucuz? Dışarıdan 400TL verip windows almak ile arasındaki farklar nelerdir? OEM key alırsam ileride sıkıntı yaşar mıyım? Bu konuda bende bilgi edinmek istiyorum.

OEM key tam olarak nedir ve neden ucuz? Dışarıdan 400TL verip windows almak ile arasındaki farklar nelerdir? OEM key alırsam ileride sıkıntı yaşar mıyım? Bu konuda bende bilgi edinmek istiyorum.

Hocam bunu ben de yeni öğrendim. Ucuz bir şekilde internet üzerinden OEM key alıyorsunuz. Daha sonra el sürülmemiş Windows ISO'sunu indirip kendiniz etkinleştiriyorsunuz. Tek fark OEM key anakarta kayıtlı oluyor. Format attıktan sonra Microsoft'u arayıp keyi doğrulatmanız gerekiyormuş. Ben öyle biliyorum.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı