Bilgisayar nasıl kontrol kalemi ile açılır?

ildewild

Hectopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Tekniker
Arkadaşlar bilgisayarımı temizlemek için tüm parçalarını söküp temizleyip geri topladım. Fakat sistem açılmıyor tepki yok. Ya PSU'ya bir zarar verdim ya da ön panel bağlantılarını yanlış yaptım.

Arıza PSU'da mı değil mi anlamak için bilgisayarı kontrol kalemiyle elektrik vererek açmak istiyorum, nasıl yapıldığını biliyor musunuz?

Bu arada Power kablosunu Psu'ya bağlayınca anakartta bir ışık yanıyor.

Anakartım ASUS H410M.

Arkadaşlar bilgisayarımı temizlemek için tüm parçalarını söküp temizleyip geri topladım. Fakat sistem açılmıyor tepki yok. Ya PSU'ya bir zarar verdim ya da ön panel bağlantılarını yanlış yaptım.

Arıza PSU'da mı değil mi anlamak için bilgisayarı kontrol kalemiyle elektrik vererek açmak istiyorum, nasıl yapıldığını biliyor musunuz?

Anakartım ASUS H410M.

2 pinli olan yere kısa devre yapacaksın değdirip.

F paneldeki Power SW pinlerine değmeniz gerekiyor anakartın kitapçığında vardır yerleri.

İki pine ayrı ayrı mı kontrol kalemi değdirmem gerekiyor?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
bir ihtimal.

Bir ihtimal değil bence büyük ihtimal bunlar yanlış ama doğru taktım gibi.

İksine de aynı anda değmenizle oluyor sanırım öyle okumuştum forumda başka yerlerden falan videosuna bakın öyle yapın hocam daha önce ben bu işlemi yapmadım uslu uslu tuşa basarak açtım hep bilgisayarı :)

Beynim yandı :D Bak hocam bir sen.

Kitapçıkta F panel diye yazıyor sadece.

İksine de aynı anda değmenizle oluyor sanırım öyle okumuştum forumda başka yerlerden falan videosuna bakın öyle yapın hocam daha önce ben bu işlemi yapmadım uslu uslu tuşa basarak açtım hep bilgisayarı :)

Bende öyle yapıyorum da bi temizlik sonucu oldu böyle.

Dosya Ekleri

• 188FD78C-8A17-4383-8B70-7AD2409E025B.jpeg
    188FD78C-8A17-4383-8B70-7AD2409E025B.jpeg
    137,2 KB · Görüntüleme: 31

Bu arada Power kablosunu PSU'ya bağlayınca anakartta bir ışık yanıyor.

Anakartım ASUS H410M.

Hocam şimdi olaya doğru yerden bakmak lazım. Anakartta ki iki Power kablosununu taktığına emin ol. Ardından bir metal ile yani tırvavida, pw pinlerine bir dokundurup açarsın. Bu arada PSU'nun da arkada ki on/off tuşu açık olsun o da bazen unutuluyor :)

Kitapçıkta F panel diye yazıyor sadece.

Bende öyle yapıyorum da bi temizlik sonucu oldu böyle.
Terimler aynıdır zaten hocam.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
RES reset oluyor RES'in üstündeki iki pin açma.

Geri
Yukarı