Bilgisayar nasıl soğutulur?

Hocam buz dolabına koydum bilgisayar açılmıyor ne yapmalıyım? Su döksem olur mu? (!)

belki bu tarz bir kasa anca soğutur gibi
xc86o5k4huw51.jpg

Nasıl kapatılıyor bilmiyorum. Yardımcı olursanız iyi olur.
Denetim Masası > Donanım ve Ses > Güç Seçenekleri > Plan ayarlarını değiştir > Gelişmiş güç ayarlarını değiştir > İşlemci güç yönetimi kısmından "İşlemci performansını arttırma modu" seçeneğine tıklayıp pilde ve prize takılıda bulunan ayarı Devre dışı yapın.

Eğer "İşlemci performansını arttırma modu" seçeneği yok ise bu linke tıklayıp RAR'ı indirin:
https://www.geeks3d.com/dl/get/10060

İçerisinde bulunan regedit dosyasını açtıktan sonra seçeneklere işlemci performansını arttırma modu eklenecektir.

Fakat dediğim gibi turbo boost kapatırsanız yaklaşık 10-15 FPS kadar düşüş olur. Bu düşüş sadece işlemciye yük bindiren oyunlarda olur, diğer oyunlara etki etmez.

Denetim Masası > Donanım ve Ses > Güç Seçenekleri > Plan ayarlarını değiştir > Gelişmiş güç ayarlarını değiştir > İşlemci güç yönetimi kısmından "İşlemci performansını arttırma modu" seçeneğine tıklayıp pilde ve prize takılıda bulunan ayarı Devre dışı yapın.

Eğer "İşlemci performansını arttırma modu" seçeneği yok ise bu linke tıklayıp RAR'ı indirin:
https://www.geeks3d.com/dl/get/10060

İçerisinde bulunan regedit dosyasını açtıktan sonra seçeneklere işlemci performansını arttırma modu eklenecektir.

Fakat dediğim gibi turbo boost kapatırsanız yaklaşık 10-15 FPS kadar düşüş olur. Bu düşüş sadece işlemciye yük bindiren oyunlarda olur, diğer oyunlara etki etmez.
Hocam böyle bir ayar bulunmuyor linkten indiririm şimdi.

Hocam yaptım dediklerinizi ve şimdi oyuna gireceğim sıcaklık değerlerine bakacağım.

Hocam bir maç attım. 65 Dereceyi geçmedi ama FPS çok düştü. Sizce neyi yükseltmeliyim? 80 Derece olana kadar sorun yok.

Hocam şu anda bazı ayarları değiştirdim FPS benim için gayet uygun bir şekilde ama 85 derecelerde o yüzden bir kaç ayarı düşüreceğim ve tekrar deneyeceğim.

Hocam en fazla 85 derece ve ortalama 45 FPS alıyorum. Evet FPS az size göre ama benim sistemim kötü olduğu için idare eder diyebilirim.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı