Bilgisayar nasıl tamami ile FreeDOS yapılır?

Tunahan Mert07

Decapat
Yer
Antalya/Alanya
Daha fazla  
Merhaba, benim isteğim bilgisayarımın 2 SSD sinin de 0 GB olması. İlk başta bilgisayarı açarken bana 2 tane Windows geliyor Dual boot kullananlar bilir kullanmadığım Windows'a bastığım zaman ise Windows yükleyin diyor.

Merhaba, benim isteğim bilgisayarımın 2 SSD sinin de 0 GB olması. İlk başta bilgisayarı açarken bana 2 tane Windows geliyor Dual boot kullananlar bilir kullanmadığım Windows'a bastığım zaman ise Windows yükleyin diyor.

Başka yönetemi olabilir ben şu şekilde yapmıştım;
İlk önce normal format atar gibi format flash hazırladım.
Sonra bilgisayara takıp özel gelişmiş kısmına geldiğimizde disk seçme yerinde diskimi siliyordum sonra ise flash çekip iptal deyip bilgisayar kapatıyordum ve disk sıfırlanmış oluyordu.

Anladığım kadarıyla siz Windows Dual boot u silmek istiyorsunuz?
Windows'un kurulu olduğu diskteki tüm bölümleri silip tekrar kurulum yaparsanız bu silinecektir.
Kurulum yapmadığınız ikinci diski kurulum esnasında bilgisayardan sökün kurulum bitince takın.

Eğer uğraşamam derseniz bootmrg dosyasını düzenlemeyide deneyebilirsiniz.

şöyle ki windows içinden sistem yapılandırması
1651278350327.png

oradan önyükleme seçeneğinden diğer sistemi silersen tek boot açılır

1651278387334.png

Geri
Yukarı