Bilgisayar nasıl temizlenmeli?

Emreex0

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar bilgisayarımın fanları ve anakart kirlenmiş. Önerdiğiniz sprey var mı veya nasıl temizlemeliyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben genelde sökülebilen bütün parçaları söküp ufak bir mikrofiber bez ile KİBARCA (sert davranırsanız kapasitörleri kazıyabilirsiniz başıma geldi) siliyorum ve termal macunu değiştiriyorum. Fan yapraklarının arası için de temiz ve küçük hafif nemlendirilmiş boya fırçası kullanıyorum. Basınçlı hava kullanacaksanız fanlara tutmanızı önermem birkaç kere başına geldi fanın devrini aşıp bozabiliyor.

Ben genelde sökülebilen bütün parçaları söküp ufak bir mikrofiber bez ile KİBARCA (sert davranırsanız kapasitörleri kazıyabilirsiniz başıma geldi) siliyorum ve termal macunu değiştiriyorum. Fan yapraklarının arası için de temiz ve küçük hafif nemlendirilmiş boya fırçası kullanıyorum. Basınçlı hava kullanacaksanız fanlara tutmanızı önermem birkaç kere başına geldi fanın devrini aşıp bozabiliyor.
Az hava basarsan birşey olmaz bence. Ama bez ile silmek lazım sonradan.

Az hava basarsan birşey olmaz bence. Ama bez ile silmek lazım sonradan.
Ben gene de artık o riske girmiyorum boş yere fan parası çıkmasının anlamı yok.

Bu arada eklemeyi unutmuşum, fan sökülüyorsa söküp yağlamak da iyi olacaktır. Bunun da videoları var youtube’da

Komşuda falan kompresör(basınçlı hava üfleme makinesi) varsa veya eviniz sanayiye falan yakınsa gidin hava sıkın mikrofiber bezle silin parçaları termal macunu yenileyin.

Arkadaşlar parçaları sökmeden nasıl temizlerim çıkartmasına çıkartırım ama hassas parçalar olduğu için biraz korkuyorum.
Bütçenizi tam bilmiyorum ama bu ürün işinizi görecektir.

Hocam parçaları çıkartmadan sıksam olur mu bu spreyi alıp.

Arkadaşlar parçaları sökmeden nasıl temizlerim çıkartmasına çıkartırım ama hassas parçalar olduğu için biraz korkuyorum.

Hocam parçaları çıkartmadan sıksam olur mu bu spreyi alıp.

Temizlenmez. Silgiyle ÖSYM silgisi olsun ama mavi olanlarla ekran kartı RAM işlemciyi taktığın yerleri sil silgiyle karartı olmuşsa onları gideriyor.

Geri
Yukarı