Bilgisayar nasıl toplanır?

518385

Hectopat
Tüm parçalar elime geldi bir tek ekran kartı kaldı. Sizce montajı kendim mi yapmam gerekiyor? Yoksa para verip başkasına mı yaptırmam gerekiyor. 100-150 TL para istiyorlar iki tane söket ve kabloyu takmak için... Birkaç defa laptop söküp takmış biriyim sizce ben kendim yapabilir miyim? Kablo yerlerini bilmediğim için zorlanırım gibime geliyor. Ne yapmalıyım?

Ekran kartı montajı acayip basit. Sakın kimseye 100-150 TL vermeyin. Takacağınız PSU’dan gelen 1 tane 6-8 soket bir kablo zaten bir zorluğu yok.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yıldız tornavida kullanmayı biliyorsanız ve kendinize güveniyorsanız yapabilirsiniz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Tüm parçalar elime geldi bir tek ekran kartı kaldı. Sizce montajı kendim mi yapmam gerekiyor? Yoksa para verip başkasına mı yaptırmam gerekiyor. 100-150 TL para istiyorlar iki tane söket ve kabloyu takmak için... Birkaç defa laptop söküp takmış biriyim sizce ben kendim yapabilir miyim? Kablo yerlerini bilmediğim için zorlanırım gibime geliyor. Ne yapmalıyım?
Fanı yanlış yöne bağlaman bile sana pahalıya mal olabilir. 100 TL uğruna tehlikeye girme.

Kullanım ve kurulum kitapçıklarını oku, birkaç sistem toplama videosu izle ve kablolamanın mantığını anla. Özellikle detaylı sistem toplamalar işine yarayabilir.

Zor bir şey değildir PC toplamak, işin mantığını bilenler 2-3 saatte topluyor. Üstüne işletim sistemi de kuruyor bakıyor keyfine.

Ekran kartı montajı acayip basit. Sakın kimseye 100-150 TL vermeyin. Takacağınız PSU'dan gelen 1 tane 6-8 soket bir kablo zaten bir zorluğu yok.

Vermeyi düşünmüyorum zaten :D. Ama toplamayı bilmiyorum. Anakart montajını biliyorum fakat kabloları zor geliyor. Mesela kasa fanlarının kabloları da var anakarta girecek söketler var... Var da var :D. Onun dışında işlemci, RAM, SSD gibi basit şeyleri montajını yapabiliyorum.

Geri
Yukarı