Bilgisayar nasıl toplanır?

Mesela hocam böyle berbat bir sistem topladım fiyatı da pahalı 40K TL sizce nasıl neler uyumsuz?

RAM olarak bu çok daha iyi olur:

RAM olarak bu çok daha iyi olur:
Biraz daha araştırıp yapsam daha iyisi olacakmış teşekkür ederim. Birde hocam ben direkt SAPPHIRE attım forumda bir kaç yerde gördüm diye bu tür sistem toplamalarda markanın bir önemi var mı? ben yine de bilindik markaları koymaya çalışacağım.

Biraz daha araştırıp yapsam daha iyisi olacakmış teşekkür ederim. Bir de hocam ben direkt Sapphire attım forumda birkaç yerde gördüm diye bu tür sistem toplamalarda markanın bir önemi var mı? Ben yine de bilindik markaları koymaya çalışacağım.

Marka ve modele bakmak lazım genelde mesela ekran kartlarında ASUS ve MSI'ın modelleri gereksiz pahalı oluyor oralarda güvenilir ama ucuz olan Gainward, Sapphire, Palit gibi markalar daha mantıklı ve bu toplama işlerinde indirim de takip etmek önemli mesela üstteki ram'in fiyatı normalden 500-600TL daha ucuz.

Mesela hocam böyle berbat bir sistem topladım fiyatı da pahalı 40k TL sizce nasıl neler uyumsuz?

Veya anakart işlemciyi sıfır alıp dıger parçaları toplayabilirsin.

Ekran kartını ikinci el diğer parçalar sıfır alınıp sistem toplanabilir çünkü ekran kartı piyasası çok düşük şu an. 14K'ya çok rahat üst seviye 3090 Ti bulunabilir.
Mantıklı hocam ama güvenilir bir şeyler bulmamız gerekiyor. sizin dediğiniz gibi 14Kya RTX 3090 Tİ alırsak 22-23K arasında RTX 3090Tİ'lı sistemler gelebilir ve ben çok üzülürüm.

Yeni konular

Geri
Yukarı