Bilgisayar Neden Geç Açılıyor?

Onedrive açık hocam sadece diğerleri kapalı. Bir de domano.exe ve vimicro.exe diye ne olduğunu bilmediğim 2 uygulama açık ama başlangıç etkileri düşük. Sadece onedrive yüksek. Bilgisayar anakart ekranında çok zaman kaybediyor. Videoyu izleseniz anlarsınız :)

Quick Power On Self Test'i enabled yap. Aklıma gelmişti ilk başta o ayarlarda ismi aklıma gelmemişti. Şuan hatırlamıyorum ama bios ayarları ile o aşamaları kapatabilirsin yada hızlı geçmesi için ayarlayabilirsin.

Fast boot ta var o seçenek. Ama sadece anakart markası kısmı çıkmıyor. O logo yerine Windows logosu çıkıyor. Tek fark o bende fast boot ta :)

Onedrive açık hocam sadece diğerleri kapalı. Bir de domano.exe ve vimicro.exe diye ne olduğunu bilmediğim 2 uygulama açık ama başlangıç etkileri düşük. Sadece onedrive yüksek. Bilgisayar anakart ekranında çok zaman kaybediyor. Videoyu izleseniz anlarsınız :)
MBR Disk - Gpt Diske Veya GPT Diski - MBR Diski Veri Kaybetmeden Dönüştürme Rehberi Rehberi uygulayın daha sonra yeniden başlattığında Bios'dan UEFİ seçerek boot edin. Ben yaptım format atmadan uefi'ye çevirdim. Benim anakartım da Gigabyte ve açılış süresi bayağı bir azaldı denemelisin gereksiz yere format atma.

Benim HDD'li sistemim 17 - 23 saniye arasında hazır oluyor. Bende daha az olmasını beklerdim SSD ile aslında.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı