Bilgisayar nereden alınır?

Hocam ben aldım. Her türlü desteği sağladılar. Kargo da hızlıydı. Bir sorun yaşamadım. Siz yaşadıysanız bilemem.
Dediğiniz gibi, sizin sorun yaşamamış olmanız bir başkasının yaşamayacağı anlamına gelmez, aynı şekilde benim sorun yaşamam da bir başkasının sorun yaşayacağı anlamına gelmiyor fakat "acaba?" demek için güzel bir neden sunuyor.

Dediğiniz gibi, sizin sorun yaşamamış olmanız bir başkasının yaşamayacağı anlamına gelmez, aynı şekilde benim sorun yaşamam da bir başkasının sorun yaşayacağı anlamına gelmiyor fakat "acaba?" demek için güzel bir neden sunuyor.
Teknosa, Vatan, Mediamarkt gibi sitelerdense bu siteleri tercih ederim. Elbette sorun yaşayan olmuştur.

Teknosa, Vatan, Mediamarkt gibi sitelerdense bu siteleri tercih ederim. Elbette sorun yaşayan olmuştur.
İlk mesajınızda bahsettiğiniz sitelerden kendim de bilgisayar aldım sıkıntı olmadı ama yaşayanlar bayağı ağır yaşıyor sorunu çözemiyorlar. Arkadaş muhtemelen öyle bir duruma denk geldi. Özellikle bilgisayar aldığım dönem incehesap baya sorunluydu.

Teknobiyotik, ,itopya, incehesap, game garaj, gamin.gen.tr bunların her birinden birer adet bilgisayar alma tecrübem oldu. İncehesap garanti sürecinde iyi bir destek vermedi, tüketici hakem heyeti ile hallettim sorunumu. Game garaj'da kasa kırık geldi hemen yenisi ile değişim sağladılar. Teknobiyotik hemen herkesin şikayet ettiği ancak benim her destek ihtiyacım olduğunda fazla ilgi gösteren tek firma oldu. İtopya ve gaming.gen.tr için herhangi bir destek sürecim olmadı.

Vatan Bilgisayar,
Vatan Bilgisayarı bende tavsiye etmem. Fiyat konusunda çok uygun olursa tercih edilebilir bence. Onun dışında şuana kadar birçok alışverişimi oradan yaptım satış sonrası detsekte tek yaptıkları şey 1 günlük kargo süresini 1 haftaya çıkarmak. Onun dışında satış sonrası destek rezalet diyebilirim. Ürünleri servise gönderirken müşteri şikayetini yarım yamalak ve eksik yazıyorlar. Video veya fotoğraf vermek isterseniz hiçbir şekilde kabul etmiyorlar. Ekstra benim ürünlerimi servise gönderirken söylediğim sorundan bambaşka bir sorunu sebep göstererek göndermişler. Ayrıca güya sitelerinde ücretsiz hasar tespiti yaptıkları yazıyor ama ne servise göndermeden önce ne de sonra herhangi bir test yapmıyorlar. Sadece son 2 kere gittiğimde servise göndermeden önce test yapılmaz tüm parçalar servise gönderilir diyip parçaların yarısından fazlasını servise göndermemişlerdi. Ayrıca her çalışanın farklı telden çaldığınıda söylemem lazım. Birine göre 20 iş günü dolmuş oluyor birine göre daha 10 gün kalmış oluyor en basit örnek.
Yaklaşık 6-7 kere Vatan'ın müşteri hizmetlerine arızalı ürün gönderdim ve sonucunda edindiğim tecrübeler böyle.
Özetle uygun fiyatlı olmadığı sürece uzak durulmalı.

Benim tavsiyem Hepsiburada ve Amazon TR olur.

Son düzenleme:
İlk mesajınızda bahsettiğiniz sitelerden kendim de bilgisayar aldım sıkıntı olmadı ama yaşayanlar bayağı ağır yaşıyor sorunu çözemiyorlar. Arkadaş muhtemelen öyle bir duruma denk geldi. Özellikle bilgisayar aldığım dönem incehesap baya sorunluydu.
Hocam elbette sorun yaşayan vardır fakat 50 kişiden 1 kişi sorun yaşadı diye siteyi kötülemek de uygun değil bence.

Yeni konular

Geri
Yukarı