Bilgisayar odayı ısıtıyor

Frostyy3

Decapat
Daha fazla  
Merhaba. 3060'lı bir sistemim var ve oyun oynamazken bile boştayken 2-3 saat kullanım sonucu cam açık olduğu hâlde odayı ıstıyor. Ailem odama geldiğinde bu durumdan şikayetçi oluyor ben de şikayetçiyim tabii, camın kenarına koydum kasayı ama fark etmedi. Hâlâ ısıtıyor kışın sıkıntı yok da doğal gaz yerine falan geçer ama yazın odada durulmuyor. Önceki açılan konulara baktım ısıtmaz odayı falan demiş arkadaşlar fakat ısıtmıyorsa da bir şey yapıyor kesin sanki yanımda fırın var ramazan pidesi fırından yeni çıkmış alıp eve götüreceğim gibi hissediyorum. Nasıl çözebilirim bilmiyorum. Arada odama gelenler bu ne sıcak diyor ben de daha bu sıcağa dayanamıyorsun cehennem ateşine nasıl dayanacaksın diyorum susuyorlar o şekil çözüyorum ama artık ısı beni de bıktırdı sıvı soğutma falan almak gerekiyorsa alabilirim. Bir akıl verin şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yük altında ekran kartı ve işlemci kaç derece ona bak ve undervolt yaparak çok az da olsa düşebilir sıcaklık çünkü undervolt çekirdek sıcaklığını düşürsede egzoz fanının üflediği sıcaklığı düşüremez ayrıca kasanın yanındaki camı kapalı tut bir de kasayı açıp dokun hangi fan çok sıcak üflüyor.

Sıvı soğutma belli bir miktarını çözer tabiki de ama fanlarla destekler isen sorunun çözülür gibi. Bazı kasalarda 7 fan oluyor onlar da eğer önü açıksa vantilatör gibi soğutma yapıyor. Egzoz fanın büyük ihtimalle içerdeki sıcağı odana dağıtıyor. Kasanın fotosunu atarsan daha detaylı yorum yapabiliriz. Ama sıvı soğutma da taksan ekran kartın yine 70 dereceye yakın olacağından odayı ısıtma devam edebilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı