Bilgisayar ön panel ses bağlantılarını yapma

Bikeeren

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar, bugün itibariyle bilgisayarın dış kasasını değiştirdim ama ufak bir sorunum var. Ön audio girişleri eskisinde toplu bir şekildeydi ve bağlaması kolaydı. Yeni aldığım kasada dağınık olarak gelmiş, R-OUT R-RET, L-OUT L-LET, MİC-POWER, MİC-İN, GND diye girişler var. Nasıl bağlamam gerekiyor? Yardımcı olursanız sevinirim.

Zaten HD Audio bağlantısını soruyorum. Anakart: HP İPİBL LA
Kasa: EVEREST ama tam modelini bulamadım dediğim gibi üzerinde yazılar olan dağınık kablolar var.

@Recep Baltaş @Ali Güngör Hocam bir yardım eder misiniz acaba?

Şu dakikadan itibaren bir göz at istersen sistem toplama rehberlerinde belirtiyorlar sen de bu yolla yapabilirsin bence:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam sistem toplamada sıkıntım yok bütün bağlantılardan anlarım gerektiği kadar ama HD Audio girişi tek hamlede bağlanmıyor. Ön panel açma kapama bağlantıları gibi dağınık şekilde gelmiş. Kasa eski olduğu için olabilir ama öğrenmek istiyorum sonuçta bir yolu yordamı olmalı mutlaka.

Hocam buldum belki başkalarına faydalı olabilir :)

Screenshot_2016-11-28-09-15-23-1.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Kasanın ucuzu sonra baş ağrıtıyor. Bütün sistem toplama rehberlerinde dediğimiz gibi, anakart kullanma kılavuzuna uygun + ve - kutuplara dikkat ederek kasa bağlantılarını tek tek yapmanız gerekiyor. Anakart kutusundan adaptör çıktıysa önce adaptöre, sonra tek hamlede anakarta daha rahat bağlayabilirsiniz.

Teşekkür ederim hocam kasa küçük olduğu için büyüğü ile değiştirmek istedim fakat buda eski ve ucuz olduğu için kullanışlı değilmiş. Yakın zamanda Cooler Master kasa almaya karar verdim.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı