Bilgisayar okuma yazma hızı düştü

Oreann

Decapat
Daha fazla  
Son birkaç gündür bilgisayara USB'ya da harici hard disk takıp dosya transferi yaptığımda fotoğrafta da gördüğünüz gibi aşırı düşük okuma yazma hızı var.
Belki sorun USB'de veya hard disktedir diye farklı USB ve hard disk denedim ancak yine aynı sonucu aldım. Yardımcı olur musunuz?

Dosya Ekleri

• Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    11,2 KB · Görüntüleme: 62
Bu sorun kimi dosyadan kaynaklı diyor ama aynı şekilde bende konu açmıştım Windows 7 de daha hızlı atıyor ama Windows 10'da neden ise böyle çok düşüyor bunu halen bende çözemedim ve çok sinir edici bir durum.

Son birkaç gündür bilgisayara USB'ya da harici hard disk takıp dosya transferi yaptığımda fotoğrafta da gördüğünüz gibi aşırı düşük okuma yazma hızı var.
Belki sorun USB'de veya hard disktedir diye farklı USB ve hard disk denedim ancak yine aynı sonucu aldım. Yardımcı olur musunuz?
USB portunuzun sürücüsünü güncelleyip deneyiniz.

Windows 10'da öğe sayısının fazla olmasından dolayı böyle bir problemle karşılaşmıştım bende.
Parçalayarak atmıştım kesin çözümü bilen bir arkadaş vardır umarım.

USB'yi taktığın portu değiştir. USB 2.0 girişi ise ve 3.0 varsa 3.0 portuna tak.

Maksimum 2.0 portu varsa aşağıdaki port'a degil en üstteki port'a tak o 2.0 girişidir.

Geri
Yukarı