Bilgisayar olmadan yazılım nasıl öğrenilir?

Aslında cahil değiller, aşırı sinirliler, bana güvenmiyorlar, ve kinciler. Şimdi ikna etmeye çalışmam pek iyi olmaz. Okulun üzerinden en az 3-4 hafta geçsin konuşmaya çalışacağım.
Aşırı sinirlilik ve kincilik, cahillik belirtisi. Cehalet sadece bilgisizlikten olmaz. Davranışlardan da olur. Hepsi bağlantılı gerçi de şimdi detaya girmeyelim.

Aşırı sinirlilik ve kincilik, cahillik belirtisi. Cehalet sadece bilgisizlikten olmaz. Davranışlardan da olur. Hepsi bağlantılı gerçi de şimdi detaya girmeyelim.
Bir açıdan haklısınız, ama bazı konularda bana diğer ailelere oranla daha çok yardımcı oluyorlar, haklarını yiyemem yani...

Hocam ilk yazılıları bekleyin.Sıkı çalışın iyi not alın.Ailenizi mutlu edin öyle söyleyin.
Büyük ihtimalle öyle yapacağım. Tüm yazılılarımı 100-95 civarı getirirsem (Belki fizik 80- 90 arası) belki de bırakın bilgisayarı getirmeyi yenileyebilirler bile.

Bir açıdan haklısınız, ama bazı konularda bana diğer ailelere oranla daha çok yardımcı oluyorlar, haklarını yiyemem yani...

Büyük ihtimalle öyle yapacağım. Tüm yazılılarımı 100-95 civarı getirirsem (Belki fizik 80- 90 arası) belki de bırakın bilgisayarı getirmeyi yenileyebilirler bile.
Bu süre boyunca da tek tük internet kafeye gidin.
Deyin bakın uğraşıyorum. Yalan söylesem notlarım düşük olurdu deyin.
Kesin ikna olurlar diye tahmin ediyorum.
O sırada da int. kafeye gittiğinizde biraz çalışırsınız.
Kesinlikle İng. kasmak lazım. Fırsat sayılabilir aslında.

Bu arada 10. sınıf mısınız?

Maalesef arkadaşların dediklerinin bir çoğu doğru. İnternet kafe mantıklı bir seçim değil, saatlerce kod yazıp çalıştırmaya ihtiyacın olacak ve biraz gelişmeye başladıktan sonra bu süre uzayacak. Kod yazmadan da öğrenmek oldukça zorlaşır.

Jupyter Notebook'lara aşinaysan (değilsen de 5 dk içerisinde olabilirsin) bir önerim var. Telefon tarayıcın üzerinden Google Colab kullanarak kod yazıp çalıştırabilirsin. Genellikle yapay zeka ve makine öğreniminde kullandığımız bir platform, Google Colaboratory. Sana Jupyter Notebook mantığında satır satır kod yazıp çalıştırma ve bu kodları Google Drive üzerinde saklama, yedekleme imkanı tanıyor. Web üzerinde bu alanda birçok kaynak bulabilirsin. Umarım sorununa çözüm olur 👍

Aslında cahil değiller, aşırı sinirliler, bana güvenmiyorlar, ve kinciler. Şimdi ikna etmeye çalışmam pek iyi olmaz. Okulun üzerinden en az 3-4 hafta geçsin konuşmaya çalışacağım.

Dayı şey söyle mesela baba sen nasıl şu anda yaptığın işe başladın heh bende gelecekteki mesleğim için PC lazım falan.

Arkadaşlar bugün konuştum olay o değilmiş, bu yaz bilgisayar başında çok vakit geçirmişim, ceza vereceklermiş. Bi yolunu bulup ikna ederim ben. Hepinize teşekkür ederim.

Kendimi geliştirmek için bu yazın yarısında Python öğrenmeye başladım. Kendimi biraz geliştirdim ama birkaç gün önce yazın ailemin bilgisayarı kaldıracağını öğrendim. Onlara sadece oyunları silip programların kalmasını söyledim ama kabul etmediler. Normalde bu sene Python'da uzmanlaşıp ya C# ya da C++ öğrenecektim. Ama durum malum. Ne yapmalıyım? Yazı mı beklemeliyim? Telefondan mı yapmalıyım, yoksa internet kafelere mi gitmeliyim?
İnternet cafe tek çözüm...

Geri
Yukarı