Bilgisayar olmadan yazılım nasıl öğrenilir?

CahilSavar

Decapat
Makaleler
1
Daha fazla  
Kendimi geliştirmek için bu yazın yarısında Python öğrenmeye başladım. Kendimi biraz geliştirdim ama birkaç gün önce yazın ailemin bilgisayarı kaldıracağını öğrendim. Onlara sadece oyunları silip programların kalmasını söyledim ama kabul etmediler. Normalde bu sene Python'da uzmanlaşıp ya C# ya da C++ öğrenecektim. Ama durum malum. Ne yapmalıyım? Yazı mı beklemeliyim? Telefondan mı yapmalıyım, yoksa internet kafelere mi gitmeliyim?

Son düzenleme:
Öğrenemezsin dostum. Nasıl test edeceksin?

Umarım alınmazsın ve dediğimi haklı bulursun. Ailen dar kafalı, eğitimsiz ve cahil insanlar.

Nefret ediyorum şöyle insanlardan çocukların geleceğini karartıyor bazıları.

Kendileri gibi mutsuz ve boşa geçen bir hayat yaşasın mı istiyorlar anlamıyorum.

İngilizcene odaklanabilirsin ama telefon ile de olsa.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam telefondan Python geliştirebilirsin ama diğer dillerde zor.Ailenle konuş deki kodlama yapacağım.Geleceğin dili,bundan para kazanabilirim. Söz oyun yok,derslerimi ihmal etmeyeceğim de belki kabul ederler.

Öğrenemezsin dostum. Nasıl test edeceksin? Umarım alınmazsın ve dediğimi haklı bulursun ailen dar kafalı eğitimsiz ve cahil insanlar. Nefret ediyorum şöyle insanlardan çocukların geleceğini karartıyor bazıları.
Kendileri gibi mutsuz ve boşa geçen bir hayat yaşasın mı istiyorlar anlamıyorum.
Aslında her konuda olmasa da bu konuda biraz öyleler... Peki başka bir yolu yok mu?

Hocam telefondan Python geliştirebilirsin ama diğer dillerde zor. Ailenle konuşdeki kodlama yapacağım. Geleceğin dili, bundan para kazanabilirim. Söz oyun yok, derslerimi ihmal etmeyeceğim de belki kabul ederler.

Dedim, ama bana güvenmediler. Bir deneyeceğim eğer derslerim iyi gelirse izin verirler belki.

Aslında her konuda olmasa da bu konuda biraz öyleler... Peki başka bir yolu yok mu?
Dediğim gibi bir laptop/bilgisayar olmadan yazılım geliştirebilmenin bir yolu yok bildiğim kadarıyla.

Bu süreçte yapabileceğin yazılım dili öğrenmen kadar önemli olan ingilizcen. Fluent seviyesinde değilsen sürekli gelişmeye bak.

Burda ki mesajları göstermek ilginç bir çözüm yolu olabilir. @CahilSavar

Dediğim gibi bir laptop/bilgisayar olmadan yazılım geliştirebilmenin bir yolu yok bildiğim kadarıyla.

Bu süreçte yapabileceğin yazılım dili öğrenmen kadar önemli olan ingilizcen. Fluent seviyesinde değilsen sürekli gelişmeye bak.
İnternet kafede yapabilir miyim? Zaten amacım şimdilik sadece öğrenmek, yazılım geliştirmek değil.

İnternet kafede yapabilir miyim? Zaten amacım şimdilik sadece öğrenmek, yazılım geliştirmek değil.

Tamam...

Eski usulle; yazarak öğrenirsiniz ama teyit etmeniz için belli bir rutinde halk eğitimde, kafede vs. gibi kamusal bir alanda yahut bulabileceğiniz bir bilgisayarda teyit etmeniz gerekir. Tabi bunların yerine ailenize pedagojik formasyon için destek alma öğüdünde de bulunabilirsiniz ama tahminen dönüş sert ve olumsuz olacaktır.

Geri
Yukarı