Bilgisayar oyun açınca kapanıyor

Noob_PcEngineer

Femtopat
Daha fazla  
Bilgisayarda yüksek grafikli bir oyun oynamak istediğimde oyun daha açılmadan bilgisayar kapanıyor. Bunun üstüne yaptığım stress testi sonucunda problemin ekran kartında olduğunu saptadım. Ekran kartına stres testi yapmaya başladığım anda bilgisayar kapanıyor. Temiz driver güncellemesi yaptım, format attım kabloyu çıkarıp taktım ne yaptıysam düzelmedi. Sizce sorun ne olabilir? Buradan tek başıma halledebilir miyim? Yoksa garantiye gönderirsem problem çözülür mü yardım ederseniz gerçekten çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

Sistem özellikleri:
MSI B450M-A Pro Max.
MSI GeForce RTX 2060 Ventus XS 6G OC 6 GB GDDR6 192bit ekran kartı.
AMD Ryzen 5 3500X işlemci.
Adata 480GB SU630 SATA 3.0 2.5 inc SSD.
XPG 8 GB Gammix D30 kırmızı 3000MHz CL16 DDR4 Single kit 2X.
Thermaltake V200 600W 80Plus 3X Pure Plus RGB fanlı kasa.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayarda yüksek grafikli bir oyun oynamak istediğimde oyun daha açılmadan bilgisayar kapanıyor. Bunun üstüne yaptığım stress testi sonucunda problemin ekran kartında olduğunu saptadım. Ekran kartına stres testi yapmaya başladığım anda bilgisayar kapanıyor. Temiz driver güncellemesi yaptım, format attım kabloyu çıkarıp taktım ne yaptıysam düzelmedi. Sizce sorun ne olabilir? Buradan tek başıma halledebilir miyim? Yoksa garantiye gönderirsem problem çözülür mü yardım ederseniz gerçekten çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

Sistem özellikleri:
MSI B450M-A Pro Max.
MSI GeForce RTX 2060 Ventus XS 6G OC 6 GB GDDR6 192bit ekran kartı.
AMD Ryzen 5 3500X işlemci.
Adata 480GB SU630 SATA 3.0 2.5 inc SSD.
XPG 8 GB Gammix D30 kırmızı 3000MHz CL16 DDR4 Single kit 2X.
Thermaltake V200 600W 80Plus 3X Pure Plus RGB fanlı kasa.
Garantiye göndermekte fayda var.

Geri
Yukarı