Bilgisayar oyundayken uyarı vermeden kapanıp açılıyor

Duployt

Hectopat
Daha fazla  
21.12.2020 tarihinde elime ulaşan hazır kasam oyun oynarken kendini hiçbir uyarı ya da herhangi bir "yeniden başlatılıyor" yazısı çıkmadan kapatıp kendini yeniden açıyor. Hata raporlarında hiçbir şey gözükmediği halde bugün 2. kez tekrarlayışı. Normal bilgisayarda gezerken ya da düşük seviyeli oyunlar (Minecraft gibi) oynarken hiçbir sıkıntı çekmezken MHW(Monster Hunter World) oynarken 1. ya da 2. saatten sonra kendini kapatıp tekrar açıyor. Sistem özelliklerim:

resim_2020-12-24_204205.png

Aldığım yerden BIOS güncel bir şekilde gelmiş bulunmakta. Oyun oynarken İşlemci Isım: 45-60 arası, Ekran Kartı Isım: 68-75 arası oluyor. Sorun donanımsal mıdır? (Hem Overwatch'ta hem de Monster Hunter World'te bu sorunları yaşadım.) Sizce garantiye vermeli miyim?

Ekstra olarak yaptığım bir tek işlemcinin MHz'sini auto'dan 3.6'ya çekmek oldu. (Fazla ısınmadan dolayı)

Garanti işlemleri çok uzun sürdüğünden dolayı herhangi bir bilgisayarcıya versek sorunu halledebilirler mi? (Uzaktan eğitim sürecinde elimdeki tek sistem bu)
Onu bilgisayarcının tecrübesi bilir. Eğer ki çok lazım ise kasanın içinin fotoğrafını çekin ve öyle gönderin. RAM çalma gibi durumlarla karşılaşmazsınız.

Bütçe belirtebilir misiniz?
Kusura bakmayın bilgisayarı tamire göndermiştik. Şuan elime geldi ve gene aynı sorunu yaşadım. Tamirde herhangi bir sıkıntının olmadığı belirttiler. PSU Arızası var mı diye kontrol ettirdim, ekran kartı işlemci ve ram'lere aynı anda yüklendirttik, herhangi bir sıkıntı olmadığını söylediler. Şuan topraklamalı üçlü priz kullanıyorum ve buna bilgisayarın güç kablosunu takarken prizden ufak bir kıvılcım çıkıyor. Ek olarak her kapandığı zaman USB aygıtlarında şu minik Antenli WiFi USB Aygıtı + Mouse + Klavye takılı oluyor, geceleri yüklemeye bırakırken normalde klavye ve mouse'u çıkarıyorum ve 15-20 saatlik yüklemeler yaptığımda herhangi bir sıkıntı çekmiyorum fakat tamirden sonraki gün tüm USB takılı bir şekilde yükleme açtığımda 20 dakikanın ardından gene aynı kapanış oldu. Olay günlüklerinde tüm bu kapanışlara Kernell Power 41 (63) Önemli hatası veriyormuş onu da keşfetmiş oldum.

Geri
Yukarı