Bilgisayar parça uyumu

6 Fandan ziyade hava akışı önemli. Kasa modelin nedir? Ayrıca S2H biraz daha iyi olurdu.

İşlemci bugünlerde alacağım Ryzen 5 3500X almayı düşünüyorum kasa modelini tam olarak karar veremedim ama 6 fanlı ya da 4 hava akışı iyi olan bir kasayı tercih edeceğim öneriniz varsa kasa modeli iyi olur :)
İşlemciniz ne? Ne kadar OC yapmak istiyorsunuz? Yani zamanınız bol ise iade edin S2H alın.
Şöyle izah ederim işlemci ryzen 5 3500x alıcağım rust gibi ağır oyunlar oynayacam ekran kartı olarak geforce gtx1650 super düşünüyorum zamanım bol dediğiniz gibiyse iade işlemini başlatıcam

İşlemci bugünlerde alacağım Ryzen 5 3500X almayı düşünüyorum kasa modelini tam olarak karar veremedim ama 6 fanlı ya da 4 hava akışı iyi olan bir kasayı tercih edeceğim öneriniz varsa kasa modeli iyi olur :)

Hocam 3500X'e pek OC yapmaya gerek yok ama rahat rahat 4.3 GHz yaparsınız. Kasa olarak bütçeniz ne kadar?

İşlemciniz ne? Ne kadar OC yapmak istiyorsunuz? Yani zamanınız bol ise iade edin S2H alın.

RAM MHz değeri 3600 MHz aldım SH2 alırsam o MHz değerini kullanabileceğim değil mi tam olarak uyumlu mu bilmiyorum kusrumu affeyleyin.
Hocam 3500X'e pek OC yapmaya gerek yok ama rahat rahat 4.3 GHz yaparsınız. Kasa olarak bütçeniz ne kadar?
400 maksimum öyle diyeyim ne kadar az olursa o kadar iyi olur
RAM MHz değeri 3600 MHz aldım SH2 alırsam o MHz değerini kullanabileceğim değil mi tam olarak uyumlu mu bilmiyorum kusrumu affeyleyin.

Yani bu işlemciyi alırsam anakarta oc yapmaya gerek yok mu diyorsunuz ?

Son düzenleme:

Aerocool Aero One Frost 4 x FRGB 12cm Fan ATX Bilgisayar Kasası Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe Bütçeyi birazcık aşıyor. İşlemciye OC yapmaya gerek yok çünkü işlemci zaten güçlü.

Birde fiyattan iyice kısayım dersen Dark Guardian Mini 4x12cm Fixed RGB LED Fanlı USB 3.0 Bilgisayar Kasası Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe bunu alabilirsin.

Son düzenleme:
Anladım cevaplarınız için teşşekür ederim bütçeyi aşabilirsem ilk attığınızı almayı deneyeceğim

Yeni konular

Geri
Yukarı