Bilgisayar parçaları nasıl takılır?

Curesto

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhabalar. Parça parça olacak şekilde Ryzen 5 5600 ve RX 6650 XT sistem toplamak istiyorum.

Bildiğim kadarıyla ilk işlemciyi belleği ve SSD diskini anakarta takip kasaya monte ediyoruz ondan sonra ekran kartını monte ettikten sonra güç kaynağını monte ediyoruz. Sonra kasanın diğer tarafını kablolama yapmak için açıyoruz en son ön panel bağlantılarını yapıp bitiriyoruz.

Böyle mi olması lazım? Ön panel bağlantısı gerçekten karışık duruyor. Yapması kolay mı?

Zordur hocam ben denedim fakat biliyorsanız yapın internete aratın hatta bilgisayar toplamak nasıl yapılır diye videolar vardır.

Uzun videolar seyrederek daha detaylı anlayabilirsiniz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu da detaylı kablolama için:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu da detaylı kablolama için.

Merhaba. Parça parça olacak şekilde Ryzen 5 5600 ve RX 6650 XT sistem toplamak istiyorum.

Bildiğim kadarıyla ilk işlemciyi belleği ve SSD diskini anakarta takip kasaya monte ediyoruz ondan sonra ekran kartını monte ettikten sonra güç kaynağını monte ediyoruz. Sonra kasanın diğer tarafını kablolama yapmak için açıyoruz en son ön panel bağlantılarını yapıp bitiriyoruz.

Böyle mi olması lazım? Ön panel bağlantısı gerçekten karışık duruyor. Yapması kolay mı?

Alacağınız parçaların montajını gösteren bir video varsa şimdiden izleyin. Eğer yapabileceğinizi düşünüyorsanız tek tek toplamaya karar verirsiniz. Parçaları tek tek alma zorunluluğu yoksa hazır sistem önerelim. Tek tek alacaksanız da bilgisayarcıya toplantırsınız en kötü.

Geri
Yukarı