Bilgisayar parçaları nasıl yükseltilebilir?

nickimyokbenim

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
PC montaj hakkında birkaç sorum olacak da, ustalarım yardımcı olursa çok makbule geçer vallahi.

1) İleriki yıllarda yükseltmek adına, elimdeki PC kasasında işlemci/ekran kartı gibi bir iki şey değiştireceksem eğer, bunu nerede yaptırtabilirim? Vatan Bilgisayar yapıyor mu mesela böyle elimizdeki kasada birkaç değişikliğin montajını?

2) Eğer değişim yaptığım parçalar hala idare eder durumdaysa nerelere satabilirim? Şahıs dışında böyle parçaları alan mağazalar var mı?

3) Bu PC kasasında donanım montajı çok zor bir iş midir? Ürünü sipariş etsem, kendim uğraşıp takabilir miyim acaba kasaya?

Şimdiden çok teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynen. Kaç bin lira verip parça alıyoruz. Olurda kendi yüzümüzden pert edersek baya koyar yani. Ama arkadaşada katılıyorum, kendin yapabilmenin keyfide hiç bişeyde yok.
RAM, HDD/SDD ve Ekran kartı çok zorlamaz sizi. Çünkü bozabilme ihtimali düşük. İşlemci ve anakartta zor değil o kadar. Onlar için technopatın videolarından kolayca öğrenebilirsiniz.

RAM, HDD/SDD ve Ekran kartı çok zorlamaz sizi. Çünkü bozabilme ihtimali düşük. İşlemci ve anakartta zor değil o kadar. Onlar için technopatın videolarından kolayca öğrenebilirsiniz.
Hocam kasa toparlarken ram, ekran kartı, harddiskler, anakart ve işlemci dışında başka hangi parçalar var acaba, kendimiz montaj yapacaksak? Neler almalıyım net bilmiyorum da. Birde soğutma, usb girişleri vs.. bunlarıda biz takıyoruz değil mi alıp?

Hocam kasa toparlarken ram, ekran kartı, harddiskler, anakart ve işlemci dışında başka hangi parçalar var acaba, kendimiz montaj yapacaksak? Neler almalıyım net bilmiyorum da. Birde soğutma, usb girişleri vs.. bunlarıda biz takıyoruz değil mi alıp?
PSU var bağzı kasalarda gelir kendi kasayla birlikte.
Anakarta:
PSU'dan çıkan güç bağlantılarını (24 Pin) (ATX).
Harddisk yada ssd'nin sata kabloları.
Kasanın ön açma kapama portları ve USB+SES.
Ramler.
İşlemci ve soğutucusu. AMD ve intelde farklı olduğu için farklı videolara bakabilirsiniz.

PSU:
Harddiski.
Anakartın güçlerini.
-Varsa- ekran kartı güç bağlantılarını.
VİDEO:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı