Bilgisayar parçaları test veya tamir için nereye götürülebilir?

Zeuszeus2023

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Belki Yazılımcı
Şu an bilgisayarım çalışmıyor. Yeni parçalar almama ve bilgisayarcılar test ettirmeme rağmen.

Bende teker teker her parçanın çalışıp çalışmadığını merak ediyorum.
Veya bir şeyi yanmış anakartlari tamire yollamak istiyorum.

1 Nereye yollayabilirim?
2 Kaç para alirlar bakmaya ya da tamir etmeğe?

Bulunduğum yerdeki bir sürü bilgisayarcıya gittim. Olması bir sürüsünü aradım.

Ama hiçbiri AMD4 anakart veya işlemciyi test edemiyor.

Bir aydır bununla uğraşıyorum.

Bu benim için çok önemli. Eğer rahatça gönderip test ettirebilirsem kökten sorunu çözebileceğimi düşünüyorum.

Dostum direk topla zaten sonradan ortaya çıkar sorun varsa
Toplanık zaten. Bilgisayarcılar topluyor ama hiç bios a bile gelmiyor.

Eğer İstanbul'daysan ve Bakırköy'e yakınsan sana önerebileceğim ve güvenebileceğin ACT Bilgisayar var.
Ben muğladayım ve burda hiç iyi bilgisayarcı yok.
Göndermek istiyorum biryere bakım için.

Bu benim için çok önemli. Eğer rahatça gönderip test ettirebilirsem kökten sorunu çözebileceğimi düşünüyorum.

Toplanık zaten. Bilgisayarcılar topluyor ama hiç bios a bile gelmiyor.

Ben muğladayım ve burda hiç iyi bilgisayarcı yok.
Göndermek istiyorum biryere bakım için.
Yani Muğla'da illaki bir bilgisayarcı vardır ama tabi elektronik bir arıza varsa çok derin mevzulara giremeyebilirler. Kasandaki her şey sıfır mı yoksa ikinci el mi? Bilgisayarı çalışan bir yakının tanıdığın varsa parçalarını onu bilgisayarında teker teker çalışıyor mu diye takıp denemen de belki bir çözüm olabilir ama çok bilgisizce bu işlere girişmemeli.

Yani Muğla'da illaki bir bilgisayarcı vardır ama tabi elektronik bir arıza varsa çok derin mevzulara giremeyebilirler. Kasandaki her şey sıfır mı yoksa ikinci el mi? Bilgisayarı çalışan bir yakının tanıdığın varsa parçalarını onu bilgisayarında teker teker çalışıyor mu diye takıp denemen de belki bir çözüm olabilir ama çok bilgisizce bu işlere girişmemeli.
Kimsede test etmek için am4 birşey yok.

Ben sadece teker teker neyin sağlam olduğunu merak ediyorum.
Birinde hazır am4 sistem olmalı. Ve teker teker parça parça değiştirip çalışıp çalışmadığına bakılmalı.
Ama kimsede yok.

Aldığım herşey sıfırdı. Yeni anakart ve işlemci almıştım daha yeni. Onlara rağmen çalışmadı.
Yeni gelen anakarttan veya işlemcilerimden(2 tane birisi bozulan bilgisayardan biri internetten ucuz birşey şüpheleniyorum.

Geri
Yukarı