Bilgisayar Parçası Satışı için Site Önerisi

Zelaroth

Hectopat
Ben bilgisayarımı yenilemek istediğimden ötürü elimdeki parçaların bir kısmını belirli bir siteye toptan vermek niyetindeyim, bunun için önerebileceğiniz siteler hangileri acaba çabuk sonuç alabileceğim? Sahibinden'e ilan vermiştim fiyatı da oldukça makul yapmama rağmen pek dönüş olmadı. Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
@KırAtlıLiberal Bende çok yaşadım onu, yani olabildiğince uygun fiyata koyuyorum mesela ve altına bariz SON fiyattır ve pazarlığa kapalıdır şeklinde ibare koymama karşın yine de ''son fiyat ne olur'' şeklinde bir çok soru aldım.
Kuş beyinli diyoruz böyle insanlara ya zaten çok düşük koymuşum aklınca 100-200 lira indirip kendini "akıllı" sanacak cidden çok salak insanlar var.

@KırAtlıLiberal Nedense canım ülkemde ikinci el ürün satışında piyasalar böyle maalesef dostum, yani ikinci el diye çöpe atılacak mal muhamelesi gösteriyorlar satışa sunulan ürünlere fakat kendileri de aslında çöp gözüyle baktıkları şeyleri almaya çaba gösteriyorlar, buyur birde burdan yak. :)

@Wfazıl valla ölücüler her yerde var hocam, çok çektim onlardan gerçekten ki kullandığım bileşenleri çok iyi kullandım. Ne overclock ne benzeri bir işleme tabi tutuldular ve tertemiz kasada kullanıldılar. Ona rağmen uygun koyduğum halde son kaç olur diyen bir sürü insan var.

@My0neSS Sahibinden'de satmaya çalışıyorum yaklaşık 2 haftadır ama hiç ciddi mesajlar almadım. :(
Ölücülük illaki oluyor maalesef. Sistem parçalarını yazarsanız ne kadar kullanıldığıyla birlikte değerini yazayım size sisteminizin. Ortalama bir fiyata koyduysanız eğer bir tık yükseltirseniz pazarlık için daha mantıklı olacaktır. Bir diğer satış taktiğiyse PC'yi RAM'ine göre değerlendiren insanlara hitap etmektir. Mesela sisteminiz 8GB ise 2.el aynı MHz değerinde bir RAM alarak fiyatı bir hayli fark ettirebilirsiniz en azından istediğiniz fiyatlara satılacaktır. Tabi zamanınız var mı satmak için veya masraf yapacak mısınız üstüne ona bağlı bir durum.

@My0neSS Valla iyi olur ortalama bir fiyat çıkarabilirseniz dostum, parçalarım sırasıyla, i5 4670 3.4 ghz boost ile 3.8 ghz oluyor 4. Nesil işlemci, anakart MSI Z87-G45 Gaming modeli, ramler ise 2x 4 gb olmak kaydı ile 1600 MHZ bellek frekansında çalışan Gskill Ripjaws ramler ve yaklaşık 2.5 sene temiz kullanıldılar. Masraf yapmak inan istemiyorum hocam, hali hazırda birikmiş param var çünkü bunları da satıp bir an önce sistemimi yenileme derdindeyim.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı