Masaüstü bilgisayar parçası almak için site önerisi

Weyoliga

Centipat
Daha fazla  
Bir arkadaşım diyor ki, Trendyol, Hepsiburada gibi sitelerden parça alınmaz. Sebebini ise satan firmaların zarar verebilecek olması(imiş). Bana aşırı mantıksız geldi sizce Trendyol vs. sitelerden parça alınır mı? Ayrıca bilgisayarlardan çok anlamam bu konuda.

Son düzenleme:
Bir arkadaşım diyor ki, Trendyol, Hepsiburada gibi sitelerden parça alınmaz. Sebebini ise satan firmaların zarar verebilecek olması(imiş). Bana aşırı mantıksız geldi sizce Trendyol vs. sitelerden parça alınır mı? Ayrıca bilgisayarlardan çok anlamam bu konuda.
Arkadaşını haklı buluyorum Hepsiburada, Trendyol tarzı siteler yerine işini bilgisayar parçaları satmak için adamış firmalardan almak daha mantıklı geliyor bana İncehesap, İtopya, Sinerji, Tebilon gibi.

Alınır tabii ki, ancak genelde atıyorum kendi sitesinde 5000 TL olan ürün Hepsiburada'da 5300 TL olur, komisyon alındığından dolayı.

Özellikle taksitli alacaksanız, peşin fiyatına taksit yapan Amazon, Hepsiburada'nın kendi sattığı ürünler, Vatan vs büyük markalara mutlaka bakın. Çünkü peşin fiyatı daha pahalı bile olsa 6-9-12 taksit hesapladığınızda daha uyguna gelebiliyor ürünler.

Trendyol, Hepsiburada gibi siteleri Perpa ticaret merkezi olarak düşünebiliriz. İçindeki mağazalar güvenli olur veya olmaz. Ben bu sitelerden alışveriş yaparken satıcının kendisi olmasına dikkat ediyorum. Yani hepsiburada'dan alacaksam satıcısı hepsiburada olan tercih ediyorum.

Arkadaşını haklı buluyorum Hepsiburada, Trendyol tarzı siteler yerine işini bilgisayar parçaları satmak için adamış firmalardan almak daha mantıklı geliyor bana İncehesap, İtopya, Sinerji, Tebilon gibi.

Bana da teknolojiye adanmış markalar mantıklı gelir ama, aradığın parçanın stoku yok, gidersin puanı iyi olan bir yerden alırsın gibi geldi.

Bana da teknolojiye adanmış markalar mantıklı gelir ama, aradığın parçanın stoku yok, gidersin puanı iyi olan bir yerden alırsın gibi geldi.
Trendyol'da, Hepsiburada n11'de Amazon'da falan çok alakasız, ara sokak esnaflarının bile hesapları var. Sahte ürün vs gönderen dolandırıcılar var, ve her zaman puanları kötü de olmuyor maalesef, iade de her zaman kolay olmuyor. Çok dikkatli olmakta fayda var.

Sistemimi parça parça farklı farklı sitelerden topladım onu hangi arkadaşın diyorsa sağlam saçmalamış
Güç kaynağı ve monitörü Hepsiburada'dan
Ekran kartını N11'den
İşlemci RAM vs geri kalan parçaları da İncehesap ve farklı sitelerden aldım hepsi de sağ salim geldi.

Mesela bu parça.

Dosya Ekleri

• resim_2023-04-06_225426104.png
    resim_2023-04-06_225426104.png
    31,8 KB · Görüntüleme: 25
Uygun olursa Amazon'dan alabilirsiniz Türkiye standartlarının çok üzerinde bir hizmeti var. En ufak sorun olduğunda hemen ilgilenip çözüyorlar. Onun dışında ise arkadaşların dediği gibi sitelerden alabilirsiniz.

Geri
Yukarı