Bilgisayar parçası toplama sırası nasıl olmalı?

• Konuyu başlatan DTB
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 6
  • Görüntüleme 118
Bütçe
8500-20000

DTB

Kilopat
Makaleler
15
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Intel Pentium 4 512Mb ram
Halihazırda 8500TL para var, ileriye dönük olarak bilgisayar toplamayı düşünüyorum. Toplam bütçe 20.000 TL olacak sıra ile parçaları almaya başlamalı mıyım (RAM, anakart, işlemci gibi parçaları) takip edip şimdi almalı mı? Yoksa parayı denk getirdikten sonra mı almaya başlamalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Vallahi 31 Mart akşamına kadar bir şekilde hepsini almanı tavsiye ederim. Sonrası tufan çünkü.

Acelen yoksa indirim kovalaman çok yararına olur. Vatan'da güzel indirimler oluyor. Ayrıca Amazon bazen kampanyaya giriyor. Alman gerekenleri bir listele bence. Yani tahmini şu model iyi olur bana diye kafanda oluştur. Mesela anakart alacaksın B660 modelinde karar kaldın. MSI olmuş veya ASUS çok bir şey fark eder mi senin açından? Ben açıkçası hangisi daha ucuzsa ona yöneliyorum. Tabii öyle kaldırat marka almamaya özen gösteriyorum.

Yani indirim denk getirirsen ve alman gereken bir şey ise bir an önce almanı tavsiye ederim.

Ben bir sıra belirlemeden acelem olmadığı için hangi parça indirimde uygun fiyata düştüyse onu aldım. Hala da eksik parçalarım var henüz toplayamadım.

Bende öyle yapacağım gibi, şimdiki planım işlemci, powersup, anakart ram gibi parçaları almak. Ekran kartı ve diğer parçaları daha sonra alacağım. Hdd evde çok, kasaya da bütçe ayırmak istemiyorum gerekirse meyve kasasına toplarım bilgisayarı :D

Vallahi 31 Mart akşamına kadar bir şekilde hepsini almanı tavsiye ederim. Sonrası tufan çünkü.

Acelen yoksa indirim kovalaman çok yararına olur. Vatan'da güzel indirimler oluyor. Ayrıca Amazon bazen kampanyaya giriyor. Alman gerekenleri bir listele bence. Yani tahmini şu model iyi olur bana diye kafanda oluştur. Mesela anakart alacaksın B660 modelinde karar kaldın. MSI olmuş veya ASUS çok bir şey fark eder mi senin açından? Ben açıkçası hangisi daha ucuzsa ona yöneliyorum. Tabii öyle kaldırat marka almamaya özen gösteriyorum.

Yani indirim denk getirirsen ve alman gereken bir şey ise bir an önce almanı tavsiye ederim.

31 Mart'tan sonrası neden tufan?

Geri
Yukarı