Bilgisayar performansı birden aşırı derece de düştü

Abdullah00

Decapat
Daha fazla  
1 Ekim'de maalesef bir oyun yükledim hep yüklediğim siteden bu sefer virüs bulaştı. Antivirüs programı trojan bulundu uyardı verince direkt oyunu sildim klasörü falan sonra tarama yaptım karantinaya almış (Avira) sonra oradan da sildim. Tekrar tam tarama yaptim emin olmak için 3 4 saat sürdü bir şey çıkmadı temiz dedi ama o günden beri aşırı performans düştü. Tekrar yaptım hem antivirüs programından hem de Windows Defender'dan yine olmadı. Acaba hala virüs mü var ama göstermiyorlar ve şu an antivirüs programı açılmıyor, bir şeyler ters gitti diyor aynı zamanda 4 önemli güncelleştirme var. Bunları kaç kez güncelleştirmeye çalıştım olmadı ama bu 1 Ekim'den önce de olmuyordu (Windows 7) en son çare olarak format atacağım galiba hiç istemesem de Unity de projelerim var, format attıktan sonra bunları kaybetmekten korkuyorum yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Harici bir diske atabilir ya da disk part yöntemi ile silinmeden kurtarabilirsiniz.

Kaspersky™ antivirus progamını kullanmanı öneririm.
Kaspersky indirin temizleyin. Tamamen temizlendiğinden emin olamazsanız, Kaspersky'ı denetim masası üzerinden kaldırın ve Avast indirin. Onunla da bir tarama daha yapın ve temizlenince hepsini kaldırın. Sadece işim düştüğünde antivirüs indiririm ve size de öneririm, arkada gereksiz çalışmasına ve fazladan kaynak tüketmesine gerek yok.

Kaspersky indirin temizleyin. Tamamen temizlendiğinden emin olamazsanız, Kaspersky'ı denetim masası üzerinden kaldırın ve Avast indirin. Onunla da bir tarama daha yapın ve temizlenince hepsini kaldırın. Sadece işim düştüğünde antivirüs indiririm ve size de öneririm, arkada gereksiz çalışmasına ve fazladan kaynak tüketmesine gerek yok.
Ben avira kullanıyordum şuan o da açılmıyor kaspersky kullanmıştım önceden ama ben ilk taradığım zaman virüsü karantinaya almıştı ordan da silmiştim başka bir program da virüs bulamazsa ne yapmam gerekicek çünkü bu olaydan sonra böyle oldu.

Ben avira kullanıyordum şuan o da açılmıyor kaspersky kullanmıştım önceden ama ben ilk taradığım zaman virüsü karantinaya almıştı ordan da silmiştim başka bir program da virüs bulamazsa ne yapmam gerekicek çünkü bu olaydan sonra böyle oldu.
1 Ekim'de virüsün bulaştığı gün microsoft office file validation add-ın diye bir program indirilmiş ve şuan üzerine sağ tıkladığında onar diyor acaba içine sızmış olabilir mi veya onunla ilgisi olabilir mi?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı