Bilgisayar programcılığı için üniversite tavsiyesi

Hangi üniversiteler kariyer için daha iyi?
Kariyer için genellikle saygınlığı olan üniversiteler işe yarıyor. ODTÜ veya Hacettepe deyince insanda bir merak uyanıyor. YÖK Atlastan filtreleyerek bakın fakat ismi cismi veya basit bir kampüsü bile bulunmayan üniversiteleri seçmeyin.

Hacettepe'ye gitmeyin derim. Evet işe yarar büyük ihtimal iş sırasında ama bölüm Polatlı da. Rezil bir yere yapmışlar. 2006'da aşağıda ki gibiymiş şu anda çok değiştiğini düşünmüyorum.
POLATLI TEKNİK BİLİMLER MESLEK YÜKSEK OKULU | Mapio.net

2006'da aşağıda ki gibiymiş şu anda çok değiştiğini düşünmüyorum.
Böyle bir şey yazıyor ama?

"Başkent OSB Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu, Hacettepe Üniversitesi Rektörlüğü’nün teklifi ve Yükseköğretim Genel Kurulu’nun uygun görüşü ile 15.02.2017 tarihinde kurulmuştur. "

Böyle bir şey yazıyor ama?

"Başkent OSB Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu, Hacettepe Üniversitesi Rektörlüğü’nün teklifi ve Yükseköğretim Genel Kurulu’nun uygun görüşü ile 15.02.2017 tarihinde kurulmuştur. "
Sanırım attığım fotoğrafta sağlık yüksekokulu ile teknik bilimler aynı yerde iken 2017'de ayrılmışlar. Tam bir bilgim yok bu arada fotoğraflara ve açıklamalara bakarak tahmin yürüttüm. Zamanında Eskişehir-Ankara yolunda iken gidip görmüştüm. OSB'de Organize sanayi bölgesi oluyordu yanlış hatırlamıyorsam. Eğer düşündüğüm gibiyse bence üniversite için pek uygun bir yer değil. Tabii kişiden kişiye değişir bazısı için fırsatta olabilir. Sincan'da kurulu ise yine Polatlı'ya göre daha iyi ama bence kampüs hayatını da düşünen biri için çok kötü bir yer.

Geri
Yukarı