Bilgisayar Programcılığı okunur mu?

Anıl_Yılmaz

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, üniversite tercihlerinin bitmesine az kaldı ve ben "Bilgisayar Programcılığı" okuyup, daha sonra DGS sınavına girip, mühendisliğe tamamlamayı düşünüyorum. Kendimden kısaca söz etmem gerekirse bilgisayarla ilgili her konuda hevesli ve meraklı bir insanım. Yazılım konusunda pek bir şey bilmesem de, bilgisayara ilgili olduğum için yapabilirim düşüncesindeyim. Sizce bölümün okunması mantıklı mı? Kendimizi geliştirirsek iyi bir maaş alabilir miyiz? İş imkanları nasıl?

Son düzenleyen: Moderatör:
Katılmıyorum tam aksine kendini geliştirip iyi bir programcı olursan iş imkanı çok fazla. Tamamen kendi azmine ve geliştirmene bağlı çok da iyi maaş alırsın.

Amaç zaten bu işe para ve iş olanağı olarak bakmanın sorun olduğu. İlk aşamada sevdiği için düşünmüyorsa ne kendini geliştirebilir ne de para kazanabilir ne de iş olanağı olur.

Yurtdışında okuma fırsatınız var mı bilmiyorum ama sonraki 10 senenin en gözde mesleği Veri Madenciliği.

Data Science diye geçiyor.

Yerinizde olsam yabancı bir ülkede Data Science okurdum.

Yapay zeka çalışmalarından daha zevkli bana kalırsa.

Kısa resmi tanımı aktarayım:

Data Scientist, bağlı bulunduğu şirket yada kuruluşlar için değer yaratmak amacıyla büyük ve çeşitliliğe sahip veriyi uçtan uca analiz eder. Bu veriler bazen ilişkisel veritabanlarında olabileceği gibi, bazen de log dosyaları, sensör verileri gibi değişik kaynaklardan toplanan veriler de olabilir.

Arkadaş zaten demiş "Kendimden kısaca söz etmem gerekirse bilgisayarla ilgili her konuda hevesli ve meraklı bir insanım." eğer ki hevesli olur da kendini geliştirirse yapabilir. Mecburen para ve iş olanağı olarak bakmak zorunda sonuçta geleceğini etkileyecek ekonomik açıdan.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı