Bilgisayar programcılığından mühendisliğe geçmek

@P R O F O U N D DGS kontenjanı az, DGS ile yerleşebilmek için çok iyi sonuç yapmak gerekiyor.
Evet haklısınız hocam ancak YKS sınavındaki esas zorluk hazırlanma aşamasında. DGS daha kolay bu açıdan. Eğer arkadaş fazla ders çalışmayı sevmiyorsa DGS'ye girmesi daha doğru bir tercih olacaktır diye düşünüyorum.

Emin ol 2 yılda hiçbir şey yapmıyorsun. Bilgisayar mühendisliği çok geniş bir alan. Fakültede bile derslerin büyük çoğunluğu o konuya giriş dersi aslında. Buna rağmen programcılıkla kıyaslandığında programcılık ilkokul seviyesi kalıyor.

Ben programcılık okuyan birinin mühendisliğin hakkını vereceğini düşünmüyorum. Mühendislik okuyanlar bile eksik kalıyor.

DGS ile geçiş yapmak aslında kolay değil. Kontenjan az, yüksek puan alması lazım ve süreyi iyi kullanması gerekli. DGS sonrası geçiş üniversiteden üniversiteye göre değişiyor aslında. Direkt 3.sınıftan başlatan, veya 2.sınıftan başlatan ve dediğiniz gibi 1.sınıftan başlatma var. Konu sahibi üniversitenin öğrenci işleri birimi ile iletişime geçmeli.

Evet kontenjan az ama okul çok. 2016'da 3. tercihimde girmiştim. Sınıf arkadaşlarımdan aynı okula girenler bile vardı.

Emin ol 2 yılda hiçbir şey yapmıyorsun. Bilgisayar mühendisliği çok geniş bir alan. Fakültede bile derslerin büyük çoğunluğu o konuya giriş dersi aslında. Buna rağmen programcılıkla kıyaslandığında programcılık ilkokul seviyesi kalıyor.

Ben programcılık okuyan birinin mühendisliğin hakkını vereceğini düşünmüyorum. Mühendislik okuyanlar bile eksik kalıyor.

Bu dediklerin hiçbirisine katılmıyorum. İnsanın kendisinde olan bir şey. Mühendislik okuyup hiç yazılım bilmeyenler insanlarda var. Hiç okul okumayıp yazılımcı olanda.

Bu dediklerin hiçbirisine katılmıyorum. İnsanın kendisinde olan bir şey. Mühendislik okuyup hiç yazılım bilmeyenler insanlar da var. Hiç okul okumayıp yazılımcı olan da.
Kendisine vahiy gelmiyor. Bu herif zamanında imkanı varken becerememiş. Üfürükçüye gidip ilahi ilim kazanacak hali yok.
Kalan kısmı zaten belirtmiştim. Ama şunu da ekleyeyim. Yazılımcıyım diyen adamdan bugüne kadar ne hayır gördüm ne de hayır göreni gördüm.

Kendisine vahiy gelmiyor. Bu herif zamanında imkanı varken becerememiş. Üfürükçüye gidip ilahi ilim kazanacak hali yok.
Kalan kısmı zaten belirtmiştim. Ama şunu da ekleyeyim. Yazılımcıyım diyen adamdan bugüne kadar ne hayır gördüm ne de hayır göreni gördüm.

Vahiyle geliyor demedim. Sen net bir şekilde 2 yıllık okuyanları küçümseyip 4 yıllık okuyanları yücelttin. Ders sayısı olarak bakıyorsun sadece.

Hayır görmedim derken ne görmedin çok merak ediyorum. Özel değilse paylaşır mısın?

Adana Meslek Yüksek Okulu bilgisayar Programcılığı bölümünü 2019 yılında bitirdim eğitim olarak 4 yıllığın sıkıştırılmış versiyonu diyebilirim ki emin ol bir mühendis kadar detay bilmesen bile her şeyi kabaca öğreniyorsun nacizhane tavsiyem okuyacaksan bu bölümü kendini geliştirmek adına sana önerebileceğim bazı kitaplar olacak A'dan Z'ye Yeni Nesil Tekniklerle Web Tasarımı ve Web Programlama
Bu kitapla başla hatta şimdi başla emin ol bana duacı olacaksın altyapını hazırlarsın kitabın özgün durumu adeta bir roman gibi okurken bir daha okumak istiyorsun bu konu hakkında hiçbir fikri olamayan insanlar bile bu kitabı okuyarak bu konularda kendilerini geliştirebilir canım kardeşim istikbalin ve geleceğin hür olsun Allah yardımcın olsun iyi geceler
Bence kitap 0'dan öğrenenler için değil, zaten bilenlerin kendine daha da bir şeyler katması için uygun. Ben yazılımla ilgili bir bölüm okumuyorum, ama merak salmıştım. Birkaç kitap aldım ve çalışırken doğru düzgün bir şey anlayamıyordum. Şu an Udemy üzerinden ve youtube'daki videolardan gayet iyi ilerliyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı