Bilgisayar programcılığından mühendisliğe geçmek

DarkManN

Centipat
Daha fazla  
Bilgisayar mühendisliği bölümünü istiyorum fakat puanım yetmezse bilgisayar programcılığı okuyup (2 sene) DGS ile yazılım veya bilgisayar mühendisliğine geçmeyi düşünüyorum. Hangisini tavsiye edersiniz? Bilgisayar programcılığı bölümü önü çok açık bir bölüm gibi geldi bana.

Adana Meslek Yüksek Okulu bilgisayar Programcılığı bölümünü 2019 yılında bitirdim eğitim olarak 4 yıllığın sıkıştırılmış versiyonu diyebilirim ki emin ol bir mühendis kadar detay bilmesen bile her şeyi kabaca öğreniyorsun nacizhane tavsiyem okuyacaksan bu bölümü kendini geliştirmek adına sana önerebileceğim bazı kitaplar olacak A'dan Z'ye Yeni Nesil Tekniklerle Web Tasarımı ve Web Programlama
Bu kitapla başla hatta şimdi başla emin ol bana duacı olacaksın altyapını hazırlarsın kitabın özgün durumu adeta bir roman gibi okurken bir daha okumak istiyorsun bu konu hakkında hiçbir fikri olamayan insanlar bile bu kitabı okuyarak bu konularda kendilerini geliştirebilir canım kardeşim istikbalin ve geleceğin hür olsun Allah yardımcın olsun iyi geceler

Adana Meslek Yüksek Okulu bilgisayar Programcılığı bölümünü 2019 yılında bitirdim eğitim olarak 4 yıllığın sıkıştırılmış versiyonu diyebilirim ki emin ol bir mühendis kadar detay bilmesen bile her şeyi kabaca öğreniyorsun nacizhane tavsiyem okuyacaksan bu bölümü kendini geliştirmek adına sana önerebileceğim bazı kitaplar olacak A'dan Z'ye Yeni Nesil Tekniklerle Web Tasarımı ve Web Programlama
Bu kitapla başla hatta şimdi başla emin ol bana duacı olacaksın altyapını hazırlarsın kitabın özgün durumu adeta bir roman gibi okurken bir daha okumak istiyorsun bu konu hakkında hiçbir fikri olamayan insanlar bile bu kitabı okuyarak bu konularda kendilerini geliştirebilir canım kardeşim istikbalin ve geleceğin hür olsun Allah yardımcın olsun iyi geceler
Allah razı olsun bakıcam kitaba.

DGS ile geçiş yapmak çok kolay ama geçiş yaptığın okul almış olduğun dersleri kabul etmeyebiliyor. Okul seçimi yaparken bunu göz önünde bulundurmanı tavsiye ederim yoksa 4 yıl daha okursun. İngilizce seviyen ne durumda bilmiyorum. Yazılımdan önce İngilizce öğrenmeni tavsiye ederim.

DGS ile geçiş yapmak çok kolay ama geçiş yaptığın okul almış olduğun dersleri kabul etmeyebiliyor. Okul seçimi yaparken bunu göz önünde bulundurmanı tavsiye ederim yoksa 4 yıl daha okursun.

DGS ile geçiş yapmak aslında kolay değil. Kontenjan az, yüksek puan alması lazım ve süreyi iyi kullanması gerekli. DGS sonrası geçiş üniversiteden üniversiteye göre değişiyor aslında. Direkt 3.sınıftan başlatan, veya 2.sınıftan başlatan ve dediğiniz gibi 1.sınıftan başlatma var. Konu sahibi üniversitenin öğrenci işleri birimi ile iletişime geçmeli.

Bilgisayar Programcılığı gayet iyi bir bölümdür.
DGS'yi yapan AYT'yi de yapar. Eğer mühendislik gibi bir hedefiniz varsa gerekirse mezuna kalın.
Hocam DGS'de 2 dersten sorumlusunuz ama YKS oturumunda her dersten. Türkçe ve Matematiğin zorluk seviyesi olarak DGS daha zor ama sadece 2 dersten sorumlu olduğunuz için hazırlanması daha kolay ancak DGS'de de kontenjanlar düşük bunu da göz önünde bulundurmamız lazım.

Geri
Yukarı