Bilgisayar RX 570 ekran kartını görmüyor

Neffie

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
RAM
16 GB 1600 Mhz
SSD veya HDD modeli
Samsung 860 EVO
Ekran kartı
RX570
Anakart
Casper LGA 1150
İşlemci
i7 4790
Merhaba. Size sorunumdan şöyle bahsedeyim. Dün eve geldiğimde bilgisayar masasının arkasına su döküldüğünü gördüm. Bilgisayarı açtığımda gri bir ekran karşıma geldi ve Windows bir sorunla karşılaştı deyip bilgisayarı yeniden başlattı. Bir sorun yoktu fakat içine su girmesinden şüphe ettim kabloları çıkartıp içine hava tuttum. Her şeyi geri taktığımda bilgisayarın açıldığını fakat ekran gelmediğini fark ettim. Her çözümü denedim. En sonunda VGA ile anakart bağlantısı yaptığımda ekran geldi. Şu an aygıt yöneticisinde böyle gözüküyor. Sorun ne olabilir? Yardımcı olabilir misiniz?

resim.png

Son düzenleyen: Moderatör:
DDU ile önce Intel daha sonra AMD grafik sürücülerini kaldırın, eğer ki ekran kartında sıvı kaynaklı bir sorun oldu ise sürücü güncellemesi sırasında hata verecektir. Ekran kartını söküp açtığınız için onboard sürücüsüde kurulmuş.

Ekran kartınıza hava vurmak yerine alkol ile temizlemesini yapsaydınız. Sızıntının grafiğe bulaşması pek iyi değil. Ekran kartını umarım çıkarmışsınızdır çünkü anakart slotu ile temas ederse anakart da kısa devre yapacaktır. Su, kartta kısa devreye neden olmuş olabilir. Kartı bilgisayardan çıkarıp başka bir bilgisayarda test etmeni tavsiye ederim. Kart başka bir bilgisayarda çalışıyorsa, sorun büyük olasılıkla anakartınızdadır. Kart başka bir bilgisayarda çalışmıyorsa, kart büyük olasılıkla hasar görmüştür ve tamir edilmesi veya değiştirilmesi gerekiyor.

Hepsini deneyip geri dönüş sağlayacağım.
Anakart GT730 taktım şuan çalıştı. Ekran kartımda sorun var gibi gözüküyor. Sizce ne olabilir?
Ekran kartının sorununu ben kendim çözebilir miyim yada bir bilgisayarcıya tamir ettirmem mantıklı mı? Şuan ekran kartına para verebilecek durumda değilim.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı