Bilgisayar şarjda bırakılırsa ne olur?

H

Hocam bataryayı çıkarıp şarjı takarsanız daha verimli olur ama şarjdan çıktığı an bilgisayar kapanır.

Hocam bunu siz yapıyor musunuz? Yapıyorsanız laptopunuzun yaşaması büyük şans.
Sarji bitirmekte, sürekli şarjda kullanmakta pili öldürüyor, sanki ayarlanmış gibi 2-3 yılda pil ya ölüyor ya da verimsizlesiyor. En iyisi bunları kafaniza takmayın duruma göre kullanın.

Dediğim şey şu Laptop'un şarjını tamamen bitirip şarj olurken kullanmak çok ciddi zarar verir. Tabii ki de kullanınca bitecek bu sonuçta içimde kimyasal madde var ancak böyle yaparsanız işlemi hızlandırmış olursunuz. Sürekli şarjda kullanmak en iyisi.

Hatta son olarak şunu da ekleyeyim eğer ASUS'sa markası MyASUS diye bir uygulama var. Bunda Uzun Ömürlü Pil moduna alarak bataryanızın ömrünü uzatabilirsiniz.

Dosya Ekleri

• 2021-04-12.png
    2021-04-12.png
    308,2 KB · Görüntüleme: 23
Benim eskiden kullandığım laptopta fişten çekince performans modunda bile olsa oyunlarda FPS yarı yarıya düşüyordu. Şarjda kullanılmak için üretilmiş oyun bilgisayarıysa zaten oyun oynarken 1 saatte biter pili.

Hocam bunu siz yapıyor musunuz? Yapıyorsanız laptopunuzun yaşaması büyük şans.

Dediğim şey şu Laptop'un şarjını tamamen bitirip şarj olurken kullanmak çok ciddi zarar verir. Tabii ki de kullanınca bitecek bu sonuçta içimde kimyasal madde var ancak böyle yaparsanız işlemi hızlandırmış olursunuz. Sürekli şarjda kullanmak en iyisi.
Neden hocam? Ben öyle kullanamıyorum ama neden öyle dediniz?

Geri
Yukarı