Bilgisayar satılıp PS5 Slim alınır mı?

Ryzhem

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba, şu an elimde bir APU sistem var ama bir sorunum var o da oturduğum evde internet için boş port olmaması. O yüzden şu an bilgisayarım boş teneke babamın bir arkadaşı 2-3 ayda bir Japonya'ya gidiyormuş oradan 12-13 bin liraya PS5 Slim(normalde alabilirim) alsam mantıklı olur mu? Ve sistemi komple kaça satmalıyım? Satmazsam da Arc A750 alıp sistemi güçlendirebilirim. Hangisi daha mantıklı? İyi Sosyaller.

Sistemim:
AMD Ryzen 5 5600G.
ASUS Prime B450M K 2
Gsikll 8+8 3600 MHz RAM.
Kioxia Exceria 500 GB NVMe SSD.
Corsair 550W 80+Bronze PSU.
Corsair Spec Delta RGB kasa.
ASUS VP249QGR 24" 1 ms Full HD FreeSync IPS oyuncu monitörü.
Darmoshark N3.
1600 liralık Custom klavye.
BenQ Zowie mouse pad.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, şu an elimde bir APU sistem var ama bir sorunum var o da oturduğum evde internet için boş port olmaması. O yüzden şu an bilgisayarım boş teneke babamın bir arkadaşı 2-3 ayda bir Japonya'ya gidiyormuş oradan 12-13 bin liraya PS5 Slim(normalde alabilirim) alsam mantıklı olur mu? Ve sistemi komple kaça satmalıyım? Satmazsam da Arc A750 alıp sistemi güçlendirebilirim. Hangisi daha mantıklı? İyi Sosyaller.

Sistemim:
AMD Ryzen 5 5600G.
ASUS Prime B450M K 2
Gsikll 8+8 3600 MHz RAM.
Darmoshark N3.
BenQ Zowie mouse pad.

Bu bilgisayar dışında başka işini görebileceğin bir bilgisayarın var mı elinde? Yoksa eğer ekran kartını güncelleştirip yola devam etmek daha mantıklı bana kalırsa. Bilgisayarla da oyun dışında işiniz olmuyorsa veya yedek bir PC varsa o zaman PS5 almanızdan yanayım ondaki oyun performansı Arc750'den de iyi.

Sistemi güncelleyip geçin derim, elle tutulur 3-4 tane exc oyunu var zaten PS5 in Spiderman 2 2000 TL + TLOU2 1.250 TL + GOD OF WAR Ragnarök 2000 TL = 5.250 TL yapıyor sadece 3 tane EXC oyun. Bu oyun fiyatlarını da göz önünde bulundurun.
Onlarda er ya da geç PC gelecek zaten. Bi ekran kartı bir tanede sağlam gamepad alın mis gibi. PS5 im olmasına rağmen yapıyorum bu yorumu bu arada.

12-13 bin TL'ye PS5 mükemmel fakat oyunlar çok pahalı. PC'nin en güzel yanı korsan oyun oynamak. Para vermeden oyun oynayabiliyorsun.

12-13 bin TL'ye PS5 mükemmel fakat oyunlar çok pahalı. PC'nin en güzel yanı korsan oyun oynamak. Para vermeden oyun oynayabiliyorsun.

PC yi korsan oyun tanımıyla övmenizde ilginç açıkcası. Anladım siz bu şekilde kullanıyorsunuzda yorumunuz hem genelleme olmuş hemde PC yi sadece korsan oyun için tercih edilen makineler haline sokmuşsunuz. PC üzerinde oyun satın alırken indirim yakalayabileceğiniz çok platform var. Ayrıca indirimsiz hallerinde bile PC fiyatlarıyla konsol fiyatları aynı olmuyor dediğiniz gibi konsolda daha pahalı oluyor.

PC'yi korsan oyun tanımıyla övmenizde ilginç açıkçası. Anladım siz bu şekilde kullanıyorsunuzda yorumunuz hem genelleme olmuş hem de PC'yi sadece korsan oyun için tercih edilen makineler haline sokmuşsunuz. PC üzerinde oyun satın alırken indirim yakalayabileceğiniz çok platform var. Ayrıca indirimsiz hallerinde bile PC fiyatlarıyla konsol fiyatları aynı olmuyor dediğiniz gibi konsolda daha pahalı oluyor.

Bana göre ülkemizde korsan oyun durumu övünelecek bir şey. Yeni çıkan oyunlar PS'de de PC'de de 1.000-2.000TL gibi bir fiyat aralığında çıkıyor. Yani ne yapalım? Bu parayı bir süre sonra biten oyunlara vermek bana göre mantıklı değil. PC'yi korsan oyun oyanama aracı olarak görmüyorum. Steam ve Epic gibi platformlara çok para harcadım. Steam dolara geçince yeni çıkan oyunları zaten alamaz olduk. Bende yeni çıkan oyunları korsan oynamaya başladım. PS'de ise durum çok farklı yeni çıkan oyunların hiçbirini PS5'te oynayamıyorum, 4-5 ay geçince oyun indirime girince arkadaşımla ortak hesaptan alıp oynuyoruz. Yeni çıkan oyunları ülkemizde çoğu kişinin aldığını da düşünmüyorum.

Sistemi güncelleyip geçin derim, elle tutulur 3-4 tane exc oyunu var zaten PS5 in Spiderman 2 2000 TL + TLOU2 1.250 TL + GOD OF WAR Ragnarök 2000 TL = 5.250 TL yapıyor sadece 3 tane EXC oyun. Bu oyun fiyatlarını da göz önünde bulundurun.
Onlarda er ya da geç PC gelecek zaten. Bi ekran kartı bir tanede sağlam gamepad alın mis gibi. PS5 im olmasına rağmen yapıyorum bu yorumu bu arada.
GoW PS4'te de var. TLOU Remaster versiyonu ise adam kazıklama şeyi. Tek düzgün olan SM2 ve FF16 var o da PC'ye gelecek. FF7P2 geliyor ama demo berbattı, umudum yok ve o da PC'ye gelecek. SM2'de pek beklentileri karşılamadı ama iyi oyun yine.

Bence illa oyunlar oynanacaksa PS4 kiralamak en iyisi.

Merhaba, şu an elimde bir APU sistem var ama bir sorunum var o da oturduğum evde internet için boş port olmaması. O yüzden şu an bilgisayarım boş teneke babamın bir arkadaşı 2-3 ayda bir Japonya'ya gidiyormuş oradan 12-13 bin liraya PS5 Slim(normalde alabilirim) alsam mantıklı olur mu? Ve sistemi komple kaça satmalıyım? Satmazsam da Arc A750 alıp sistemi güçlendirebilirim. Hangisi daha mantıklı? İyi sosyaller.

Sistemim:
AMD Ryzen 5 5600G.
ASUS Prime B450M K 2
Gsikll 8+8 3600 MHz RAM.
Darmoshark n3.
BenQ Zowie mouse pad.

PS5 oyunları çok pahalı onun yerine bilgisayarınızı iyileştirin ve PC'ye gelince en ucuz fiyattan satın alıp oynayın.

Yeni konular

Geri
Yukarı