Bilgisayar sebepsiz yere takılmaya başladı

VMilo7

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba umarım doğru başlık altında gönderiyorumdur forumu pek bilmiyorum özür dilerim. Bu sabah bilgisayarımı kullanırken bir sorun yoktu ancak kapatıp 3.5-4 saat sonra tekrardan açtığımda (şu an) bilgisayarım aşırı düzeyde kasıyor ve takılıyor. Hatta bu yazıyı yazarken bile zorlanıyorum bilgisayar kullanılamaz hale geldi resmen. Aklıma gelen tüm çözümleri dendim. McAfee'e ile virüs taraması yaptım virüs bulamadı. Laptop Dell marka olduğu için Dell supportassist uygulamasını çalıştırdım hiçbir şey değişmedi. Sürücülerim güncel ve Windows güncellemesi yok Windows 10 kullanıyorum. Bilgisayar özellikleri için ekran görüntüsü bırakıyorum.

1660747345518.png

1660747316360.png

Yardımcı olan herkese şimdiden teşekkürler.

Öyle yazamayacak kadar takılma yapacak bir şey göremiyorum, takılma olduğu zaman atabilir misiniz?
muhtemelen o zamanı yakalayamayacağım ama şunu söyleyeyim görev yöneticisini açtığım ve yukarı kaydırarak tam ekran yaptığım anda takılıyor ve GPU %99 a çıkıyor ancak gpu kullanan uygulama gözükmüyor.

Öyle yazamayacak kadar takılma yapacak bir şey göremiyorum, takılma olduğu zaman atabilir misiniz?
1660749164734.png

muhtemelen o zamanı yakalayamayacağım ama şunu söyleyeyim görev yöneticisini açtığım ve yukarı kaydırarak tam ekran yaptığım anda takılıyor ve GPU %99 a çıkıyor ancak gpu kullanan uygulama gözükmüyor.

1660749164734.png
şimdi farkettim gpu değeri değişiyor ancak hiçbir uygulama kullanmıyor olarak gözüküyor

Takılmasının sebebi intel uhd gpu yüzünden olduğunu buldum. Her takıldığı zaman görev yöneticisindeki GPU 0 (İntel UHD graphics 630) maksimum düzeye geliyor. Ve oyuna girerek Nvidia gpu yu kullandığım zaman sorun çıkmıyor.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı