Bilgisayar sıfırlanınca ne yapılmalı?

rtx4090benimsin

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar NVIDIA ekran kartım var.
Driver falan gidiyorsa onu nasıl indireceğim ve diğer şeyler nasıl indirilecek? Yardımcı olur musunuz 🙂👍

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartının modeli ne?

Windows Update'lerini yapıp ekran kartı sürücüsü kurman yeterli. Model söyle link atabilirim.

GeForce Experience indireceksiniz ekran kartı driverlarını güncellemek için, giriş yapmanız istenebilir.

Diğer sürücü güncelleştirmelerini Windows Update' den Güncelleştirmeleri Denetle' ye basarak yapabilirsiniz.

Ekran kartının driveri. Nvidia

AMD kullanıyor isen

Chipset driver.
Intel ya da AMD kullanıyorsan Update'den isteğe bağlı güncelleştirmeler bölümünde güncelleyebilirsin.

BIOS güncel değilse güncellenebilir.
Anakart modeline göre siteden bulabilirsin.

Sıfırlamak mı, Format mı? Bunlar karıştırılıyor genelde. Sıfırlamak İşletim sistemindeki her şeyi siler, format ise işletim sistemi dahil her şeyi siler. Her halükarda bizim dosyalarımız beraberinde sürücülerimiz de gideceğinden önce bilgisayar açılsın, Windows Update'i çalıştıralım.

Burada önce bilgisayarımızın ihtiyaç duyduğu kritik güvenlik yamaları ve güncellemeleri beraberinde bazı parçaların sürücüleri de inecek. Sıfırlama sonrası Windows Update'in indireceği şey formatlamaya göre nazaran az olur. Önce Windows Update'i beklemek şöyle önemli ki; Eğer siz direkt sürücüleri. yüklerseniz de Windows'da sonradan ya da aynı anda sürücü yüklemeye çalışırsa bazen patlatıyor Driver'ı. Sil tekrar kur ile uğraştırıyor. AMD çiplerinde bile bu aynı. Direkt CPU sürücüsünü patlatıyor.

Sonra eksik olan sürücüleri parça listesinden tek tek indirmek gerek. Otomatik sürücü indirdiğini vadeden programlarını kullanmayın.

USB ile format aticam

Nvidia gefirce experience mi indiricem

Sadece ekran kartı driverlerini indirsem başka ne indiricem driver felan var mı

Yaptıktan sonra oyun indiricemde

:D

Sıfırlamak mı, Format mı? Bunlar karıştırılıyor genelde. Sıfırlamak İşletim sistemindeki her şeyi siler, format ise işletim sistemi dahil her şeyi siler. Her halükarda bizim dosyalarımız beraberinde sürücülerimiz de gideceğinden önce bilgisayar açılsın, Windows Update'i çalıştıralım.

Burada önce bilgisayarımızın ihtiyaç duyduğu kritik güvenlik yamaları ve güncellemeleri beraberinde bazı parçaların sürücüleri de inecek. Sıfırlama sonrası Windows Update'in indireceği şey formatlamaya göre nazaran az olur. Önce Windows Update'i beklemek şöyle önemli ki; Eğer siz direkt sürücüleri. yüklerseniz de Windows'da sonradan ya da aynı anda sürücü yüklemeye çalışırsa bazen patlatıyor Driver'ı. Sil tekrar kur ile uğraştırıyor. AMD çiplerinde bile bu aynı. Direkt CPU sürücüsünü patlatıyor.

Sonra eksik olan sürücüleri parça listesinden tek tek indirmek gerek. Otomatik sürücü indirdiğini vadeden programlarını kullanmayın.
Arkadaşımızın dediği gibi katılıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı