Çözüldü Bilgisayar siyah ekranda kalıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

ToTrz

Hectopat
Daha fazla  
Bilgisayar hiçbir şekilde görüntü gelmiyor ve klavye mouse çalışmıyor. Sorun şöyle başladı: Harddiski değiştirdim ve bir daha açılmadı. Hep siyah ekranda kaldı. Harddiski çıkartıp diğer bilgisayarıma taktığımda tak diye hemen açılıyor ve bir problem olmuyor. Sorun neden kaynaklanabilir fikirlerinizi ve çözümlerinizi bekliyorum.
Bir de unutmuşum, çalışan her harddiskte böyle yapıyor.

Köprüde olabilir. Anakartta olabilir. İşlemcide olabilir. Ekran kartında olabilir. Her şeyde olabilir. Mümkünse disksiz çalıştırıp deneyin.

Bilgisayar hiçbir şekilde görüntü gelmiyor ve klavye mouse çalışmıyor. Sorun şöyle başladı: Harddiski değiştirdim ve bir daha açılmadı. Hep siyah ekranda kaldı. Harddiski çıkartıp diğer bilgisayarıma taktığımda tak diye hemen açılıyor ve bir problem olmuyor. Sorun neden kaynaklanabilir fikirlerinizi ve çözümlerinizi bekliyorum.
Bir de unutmuşum, çalışan her harddiskte böyle yapıyor.
Hardisk taktığınız sata kablosunu ve girişini değiştirmeyi deneyin. Bios menüsünden boot seçeneği olarak Uefi hdd olarak seçip deneyin.

Son düzenleme:
Bilgisayarın hiçbir tepki vermediğini varsayıyorum çünkü eksik bilgi vermişsiniz anakarta sadece işlemci, RAM ve ekran kartını takın diğer kabloları çıkartın ve çalıştırmayı deneyin, işlemci hariç diğer parçaları portlarından söküp geri takmayı da deneyebilirsiniz BIOS görüntüsü geliyor mu bakın.

Windows açılış sesleri vs geliyor mu?

Gelmiyor. Ama fanlar dönüyor.

Köprüde olabilir. Anakartta olabilir. İşlemcide olabilir. Ekran kartında olabilir. Her şeyde olabilir. Mümkünse disksiz çalıştırıp deneyin.

Denedim yine aynı.

300 Watt ama kaç yıldır bende bir şey olmuyor.

Hardisk taktığınız SATA kablosunu ve girişini değiştirmeyi deneyin. BIOS menüsünden Boot seçeneği olarak UEFI HDD olarak seçip deneyin.

Değiştirsemde aynı şey devam ediyor.
Siyah ekranda kalıyor.

Bilgisayarın hiçbir tepki vermediğini varsayıyorum çünkü eksik bilgi vermişsiniz anakarta sadece işlemci, RAM ve ekran kartını takın diğer kabloları çıkartın ve çalıştırmayı deneyin, işlemci hariç diğer parçaları portlarından söküp geri takmayı da deneyebilirsiniz BIOS görüntüsü geliyor mu bakın.

O kadar bilgim yok mlsd en fazla bilgisayarcıya götürürüm.

Gelmiyor. Ama fanlar dönüyor.

Denedim yine aynı.

300 Watt ama kaç yıldır bende bir şey olmuyor.

Değiştirsemde aynı şey devam ediyor.
Siyah ekranda kalıyor.

O kadar bilgim yok mlsd en fazla bilgisayarcıya götürürüm.
Eğer ekrana hiçbir şekilde görüntü gelmiyorsa ekran kartında sorun olabilir. Görüntüyü direkt anakarta bağlayın birde öyle deneyin.
Ekran kartını çıkarmayı unutmayın.

Yeni konular

Geri
Yukarı