Çözüldü Bilgisayar siyah ekranda takıldı

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Makaleler
1
Yer
Malatya
Daha fazla  
Arkadaşlar selam. Öncelikle iyi geceler. Dün bilgisayarımı açtığımda otomatik olarak fixing disk ekranına geliyordu. Ben de bir şey olmaz deyip tamamlamadan geçiyordum o ekranı. Bugün akşam açmaya çalıştığımda tekrardan o ekranı geçtim fakat siyah ekranda takılıp kaldı sonra yeniden başlattım o ekranı geçmedim, bitirmesini bekledim ve sonra tekrardan siyah ekran hatası aldım. CMD'yi açıp chkdsk /f /r, SFC /scannow komutlarını denedim fakat çözülmedi. Ne yapabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Eski bilgisayarımdan kalma Windows 7 kurulu bir HDD var çalışacağını pek sanmıyorum bir deneyeyim hocam onu.

@Windows Adam hocam taktım eski HDD'yi Windows 7'nin yükleme ekranında kendini yeniden başlatıyor bunun da Windows'u bozuk sanırım. Ben bir şekilde USB'ye Windows'u yüklerim fakat dosyalarımı nasıl yedekliyeceğimi bilmiyorum.

Hocam şimdi şu USB'nin boot ekranı var ya dil klavye falan seçtiğimiz o ekran geldiğinde Shift+F10 tuşlarına basıyoruz çıkan CMD ekranına notepad.exe yazıyoruz boş bir metin belgesi açılacak orada sol üstten farklı kaydete basın dosya gezginin eski versiyonu gibi bir yer açılacak.

images.png

Kayıt türü yazan yere metin belgesinden tüm dosyalara çevirin sonra işte bilgisayara gelin orada diskler yazar yedekliyeceğiniz dosyanın olduğu diske gelin (örneğin C diski) sağ tık kopmaya yapın D diskine gelip yapıştır yapın kopyalama ilermesini gösteren yeşil çubuk gözükmeyebilir bekleyin o arka planda koplayar sonra yenile yapın gözükür dosya.
Sorunun konfor alanından çözülemeyecek. Git bir internet cafeye yarın. HDD yi taktır. Denet açılacak mı Windows. Açılmazsa HDD değişim şart olacak. 100 TL ikinci el.
Ben böyle yapardım.

Tamam bu rehbere bir bakın:

Bütün gerekli şeyleri indirdim fakat usbmi görmüyor.

Güvenli moda girmek için ise buradaki web sitede rehber var: Windows 10 Güvenli Mod Açma Nasıl Yapılır?
Güvenli moda girmeye çalıştığımda
LogonUI.exe - Sistem Hatası
Sistem, bu uygulamada yığın tabanlı bir arabelleğin taştığını algıladı. Bu taşma, kötü niyetli bir kullanıcının bu uygulamanın denetimini ele geçirmesine olanak verebilir.

Hatası alıyorum.

Bütün gerekli şeyleri indirdim fakat usbmi görmüyor.

Güvenli moda girmeye çalıştığımda.
LogonUI.exe - sistem hatası.
Sistem, bu uygulamada yığın tabanlı bir arabelleğin taştığını algıladı. Bu taşma, kötü niyetli bir kullanıcının bu uygulamanın denetimini ele geçirmesine olanak verebilir.

Hatası alıyorum.

Hocam bir arkadaşınızın bilgisayarında ya da internet kafeye gidip yazdıramaz mısınız?

Hocam bir arkadaşınızın bilgisayarında ya da internet kafeye gidip yazdıramaz mısınız?
Eski bilgisayarımdan kalma Windows 7 kurulu bir HDD var çalışacağını pek sanmıyorum bi deneyeyim hocam onu.

@Windows Adam Hocam taktım eski HDD'yi Windows 7'nin yükleme ekranında kendini yeniden başlatıyor bunun da Windows'u bozuk sanırım. Ben bir şekilde USB'ye Windows'u yüklerim fakat dosyalarımı nasıl yedekliyeceğimi bilmiyorum.

Son düzenleme:
Eski bilgisayarımdan kalma Windows 7 kurulu bir HDD var çalışacağını pek sanmıyorum bir deneyeyim hocam onu.

@Windows Adam hocam taktım eski HDD'yi Windows 7'nin yükleme ekranında kendini yeniden başlatıyor bunun da Windows'u bozuk sanırım. Ben bir şekilde USB'ye Windows'u yüklerim fakat dosyalarımı nasıl yedekliyeceğimi bilmiyorum.

Hocam şimdi şu USB'nin boot ekranı var ya dil klavye falan seçtiğimiz o ekran geldiğinde Shift+F10 tuşlarına basıyoruz çıkan CMD ekranına notepad.exe yazıyoruz boş bir metin belgesi açılacak orada sol üstten farklı kaydete basın dosya gezginin eski versiyonu gibi bir yer açılacak.

images.png

Kayıt türü yazan yere metin belgesinden tüm dosyalara çevirin sonra işte bilgisayara gelin orada diskler yazar yedekliyeceğiniz dosyanın olduğu diske gelin (örneğin C diski) sağ tık kopmaya yapın D diskine gelip yapıştır yapın kopyalama ilermesini gösteren yeşil çubuk gözükmeyebilir bekleyin o arka planda koplayar sonra yenile yapın gözükür dosya.

Çözüm

Eki Görüntüle 1469635

Hocam peki bu işlemi sorun giderme menüsünden açtığım cmd ile yapabilir miyim?

Hocam peki bu işlemi sorun giderme menüsünden açtığım CMD ile yapabilir miyim?

Bilmiyorum bir deneyin.

Anlamadıysanız:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Siz 1:00 ile 1:20 arasını izleyin.

Son düzenleme:
Bilmiyorum bir deneyin.

Anlamadıysanız:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Siz 1:00 ile 1:20 arasını izleyin.
Çok teşekkürler hocam hallettim fakat HDD'ye bir zarar gelmemiştir demi? Üstte yeni HDD alın tarzı şeyler söyliyenler oldu.

Yeni konular

Geri
Yukarı