Bilgisayar son zamanlarda çok yavaş açılıyor

Talha1352

Centipat
Daha fazla  
Son zamanlarda oldu, çok ağır açılıyor ve hoş geldiniz ekranı falan kasıyor. Açıldıktan sonra HDD'nin etkinlik süresi düşüyor ve düzeliyor nasıl çözebilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Son zamanlarda oldu, çok ağır açılıyor ve hoş geldiniz ekranı falan kasıyor. Açıldıktan sonra HDD'nin etkinlik süresi düşüyor ve düzeliyor nasıl çözebilirim?
Denediğim işlemlerden yola çıkarak.
%temp%
TEMP
prefetch
recent
İsimli dosyaların içindeki artık Winrar, exe kalıntıları, downloader kalıntılarını temizleyin. Kesin bir hızlanma olacaktır. Her 3 ayda bir laptopumda yapardım 35 sn'de açılırdı.

Dostum genellikle bu durumlar hard disk tarafından kaynaklanıyor, hard disk'in sunulan yazım kotasını bitirmiş olabilirsin görev yöneticisinden disk'i kontrol ettiğinde 100%100 gibi bir durum gözüküyor mu? Eğer böyle bir durum varsa hard diskin kullanılamaz hale geldiğini görebilirsin.

Dostum genellikle bu durumlar hard disk tarafından kaynaklanıyor, hard Disk'in sunulan yazım kotasını bitirmiş olabilirsin görev yöneticisinden Disk'i kontrol ettiğinde 100%100 gibi bir durum gözüküyor mu? Eğer böyle bir durum varsa hard diskin kullanılamaz hale geldiğini görebilirsin.

Sadece açılınca oluyor sonra düzeliyor.
HDD ile Windows 10 kullanmak sıkıntı hocam. Ya Windows 8'e geçin ya da durumunuz varsa SSD'ye geçmeye bakın.

SSD almayı düşünüyorum ama gerçekten pahalı.
1603623982805.png

Genelde böyle ama açıldığında ve 1 saniye %100 oluyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı